ניהול תיק השקעות: האם חברות התעופה חוזרות להמריא?

תיק השקעות מנוהל

הפסדים של מעל 170 מיליארד דולר: האם המשקיעים צריכים לחשוש לעתיד התעופה?

אם עד לפני שנת 2020 ענף התעופה נחשב להשקעה סבירה, כיום ניתן לומר כי התמונה השתנתה באופן דרמטי: ענף התעופה נמצא בצומת קריטית, וזאת בשל הפסדים שמתקרבים ל- 170 מיליארד דולר. כמו כן ניתן לראות כי בשנת 2020 הפסידו שדות התעופה בעולם 125 מיליארד דולר וחוו ירידה של 65% בתנועת הנוסעים. ההגבלות הקשות על הענף לצד חוסר ודאות לגבי חזרה מלאה לשגרת הטיסות הובילה כמה מהחברות הגדולות בעולם להכריז על פשיטת רגל ואילו אחרות הודיעו על צמצום היקף הפעילות. בד בבד ניתן לראות כי בעקבות התקדמות קצב החיסונים קהל הנוסעים צמא לחזור לטוס, ועדות לכך ניתן למצוא רק בשבוע האחרון עם מספר מדהים של 20,000 ישראלים אשר החליטו לטוס ליעדים שונים בעולם – וזאת למרות התפשטות מואצת של זן הדלתא. בעבור ציבור המשקיעים מדובר בלא פחות מתמרור אזהרה לגבי ניהול תיק השקעות, הן בשל הסיכון הכרוך בהשקעה באותן חברות המצויות בקשיים כלכליים כבדים. עם זאת, ניהול מיטבי של ניהול תיק השקעות צריך להתבצע תוך שימת דגש על גיוון השקעות – מתוך מטרה ליצור תיק השקעות מאוזן.

האם המשבר מסמל את תחילתו של עידן חדש?

למרות ההפסדים הכבדים, ניתן בהחלט לומר כי ענף התעופה ידע להתמודד עם אתגרים לא פשוטים, כמו למשל אסון התאומים ב 2001 אשר גרם לשיתוק של המרחב האוויר ואף השפיע בהמשך על הענף כולו, בעקבות הגבלות בטיחות קשות. ענף התעופה הוא עדיין ענף חזק שידע להתגבר על מכשולים כמו גם נמצא בהליך של תנופה מחודשת, לא מעט בשל הביקוש האדיר מצד הנוסעים כמו גם השקעת עתק בייצור של מטוסים חדישים שעתידים להשתלב בשוק התעופה בשנים הקרובות, לצד פתיחה של יעדים חדשים מיד לאחר סיום המשבר.

תזמון הוא הכול

ניהול תיק השקעות מבוסס על גיוון השקעות אבל גם על תזמון. המשקיע האגדי וורן באפט החליט למכור את כל המניות שבהן החזיק מיד לאחר פרוץ המשבר, מתוך הבנה כי המניות של חברות התעופה בהן הוא מחזיק מתרסקות. עם זאת, משקיעים כשירים שהחליטו "להמר" ולרכוש את המניות הצליחו להרוויח לא מעט, וזאת בשל התאוששות המתרחשת באופן איטי אך מתמיד. עם זאת, חידוש ענף התיירות כפי שהיה טרם המשבר עדיין לא ברור אך עם זאת תזמון של תיק ההשקעות באמצעות ניהול המתבצע תוך שימת דגש על מגמות חדשות בעולם שוק ההון באמצעות השקעות בתוך שוק ההון והמחוצה לו מהוות דרך לנהל את תיק ההשקעות באופן מיטבי אך גם מפוקח.

לבדיקה , השוואה וניתוח בין בתי ההשקעות השאירו פרטים ומומחה מטעמינו יחזור אליכם בהקדם

*אין במאמר זה, בחלקו או במלואו, כל הבטחה להשגת תשואות מהשקעות ואין האמור בו מהווה ייעוץ מקצועי לבצע השקעות בתחום כזה או אחר.

להשוואה, בדיקה וניתוח בין בתי ההשקעות השאירו פרטים ומומחה מטעמינו יחזור אליכם בהקדם

דילוג לתוכן