השוואת תיקי השקעות מנוהלים – איך עושים את זה נכון? (מדריך פיננסי)

השוואת תיקי השקעות מנוהלים

השוואת תיקי השקעות מנוהלים – יאללה, איך מתחילים?

רגע, לא לרוץ! לפני שתגלו איך משווים בין תיקי השקעות מנוהלים, חשוב שתבינו מהם תיקי השקעות בכלל. אז בגדול, תיקי השקעות הם חשבונות ייעודיים אשר ניתן לנהל דרכם נכסים "סחירים". וכשאנחנו אומרים נכסים סחירים, אנו מתכוונים לניירות ערך כגון מניות, תעודות סל, אג"חים (איגרות חוב), מט"ח (מטבעות חוץ), חוזים, אופציות ועוד, אשר ניתן להשקיע בהם את ההון האישי במטרה למנף אותו ולייצר תשואה.

את תיק ההשקעות אתם יכולים לנהל בשתי דרכים:

  • פתיחת תיק השקעות בבנק.
  • פתיחת תיק השקעות בבית השקעות מוביל (כמו אלטשולר שחם, מיטב דש, אקסלנס, מור, הלמן-אלדובי, אנליסט וכו').

רק לפני שנמשיך – צריך לומר ביושר: פתיחת חשבון השקעות אינה מתאימה לכל אדם. אבל היא כן מתאימה לבעלי הון פנוי אשר אינם בטוחים מה לעשות איתו ולאנשים המחפשים אחר דרך ריאלית לבנות לעצמם (ולבני משפחתם) גב כלכלי איתן לטווח הרחוק. מזדהים עם אחד מן השניים? מעולה! המשיכו לגלול מטה…

השוואת תיקי השקעות מנוהלים – הנה מה שעליכם לדעת!

רואים? הסבלנות משתלמת! עכשיו נחשוף את כל מה שעליכם לדעת לפני שאתם בוחרים תמהיל (הרכב) השקעות כזה או אחר – לרבות דרך איזה מוסד פיננסי אתם הולכים לפתוח את תיק ההשקעות שלכם.

אז ככה:

  • כמה הון פנוי יש לכם: לפני הכול, אתם צריכים לאמוד נכון את היקף ההון שלכם. ולא, זה לא אומר לעשות חשבון של כמה כסף יש לכם, אלא כמה מתוכו אתם יכולים (ומוכנים) להשקיע בתיק השקעות. כאן נוסיף, כי הדרישה המינימאלית לפתיחת תיק השקעות מתחילה, לרוב, בכ – 300,000 שקלים.
  • מי אחראי על ניהול ההשקעות: בצעו בדיקה יסודית ומקיפה על צוות ניהול ההשקעות: כמה זמן הוא נמצא בתחום? מהי רמת הידע שלו? באיזו אסטרטגיית השקעות הוא נוקט? מהי רמת הזמינות שלו לספק לכם מענה? ועוד…
  • כמה יעלה לכם לתחזק את תיק ההשקעות: מהם "דמי הניהול" עבור ניהול תיק ההשקעות שלכם? לידע כללי, דמי הניהול נעים בין עשיריות אחוזים לאחוזים בודדים וככל שסכום ההשקעה גבוה יותר, עלות דמי הניהול יורדת. עם זאת, זה עדיין לא אומר שמציעים לכם דמי ניהול אטרקטיביים וחשוב שתבדקו את העניין הזה לעומק ואפילו תתעקשו עליו באמצעות משא ומתן.
  • התאמה אישית אל הצרכים הכלכליים שלכם: בחנו היטב את מסלולי ההשקעה המוצעים לכם. האם הם עונים (במדויק) על מטרותיכם וצורכיכם הפיננסיים? האם הם מתאימים אל רמת הסיכון שאתם מוכנים לקחת על ההון שלכם? וכמובן – האם קיימות אי אילו "אותיות קטנות" כמו עמלות או קנסות על מעבר בין מסלולים? אסור לחפף כאן! חייבים לבדוק הכול!
  • רמת הביצועים: הסעיף החמישי והאחרון שלנו, מתייחס אל הביצועים בשטח. כמה תשואות (תכל'ס) השיג המוסד הפיננסי אשר דרכו אתם חושבים לפתוח תיק השקעות… רוצים טיפ קטן? התעקשו לבחון את ביצועי התשואות ב3 שנים האחרונות (לפחות!)
  • ועוד…

בשורה תחתונה – השוואת תיקי השקעות מנוהלים היא ממש לא עניין של מה בכך ויש המון דברים שעליכם לבדוק לפני שאתם מקבלים החלטה סופית. אך מעל הכול? אם יש לכם ספק (ולו הקטן ביותר) עדיף שתיוועצו עם מתכנן פיננסי מקצועי!

רוצים לדעת יותר על תיקי השקעות מנוהלים? מעוניינים בשירות השוואה מקצועי בין הצעות השקעה מגוונות? מעולה! אז כל מה שעליכם לעשות הוא להשאיר פרטים למטה ואנו נדאג לקשר אתכם אל מתכנן פיננסי מוסמך!

להשוואה, בדיקה וניתוח בין בתי ההשקעות השאירו פרטים ומומחה מטעמינו יחזור אליכם בהקדם

 

*אין במאמר זה, בחלקו או במלואו, כל הבטחה להשגת תשואות מפתיחת תיק השקעות ואין האמור בו מהווה ייעוץ מקצועי לבצע השקעה בתחום כזה או אחר.

להשוואה, בדיקה וניתוח בין בתי ההשקעות השאירו פרטים ומומחה מטעמינו יחזור אליכם בהקדם

דילוג לתוכן