העוצמה היפנית מול איתני הטבע

יפן ואיתני הטבע

לעם היפני יש קסם מיוחד, תרבות שיודעת לייצר שקט ושלווה. העם היפני ידע עליות ומורדות, אבל בעשורים האחרונים ובאופן קבוע, יפן היא סמל לקדמה וחדשנות, ולטכנולוגיה מעוררת השארה. על פי דוחות האו"ם, יפן נמצאת במקומות הראשונים ובציונים גבוהים בפשיעה נמוכה, מדדי איכות חיים, תוחלת חיים, טכנולוגיה מהמתקדמות בעולם, יישוב סכסוכים וטרור פוליטי אפסי, ואם כל זה לא מספיק, אז גם  אושר ועושר של אזרחי המדינה. אפשר לומר, שלעם היפני ולמנהיגיו יש מגע זהב, ויש להם הרבה במה להתגאות.
אך לצערם הגדול של היפנים, הם לא יכולים לגעת ולהנדס כל דבר, כי לטבע ביפן, תוכניות משלו, ולפעמים הוא יודע לטרוף את השקט והשלווה שכל כך אופייניים לעם היפני. בשנים האחרונות, מהנדסים, יזמים, חברות, ומנהיגי המדינה, מנסים למצוא כל דרך טכנולוגית כדי לתקשר עם הטבע באופן אחר. האם העם היפני מצא את הדרך? בואו נדבר על זה.

הטכנולוגיה היפנית ואסונות טבע

יפן הפכה לשם דבר בתחום החדשנות והטכנולוגיה, מעצמה של ממש. למדינה, כלכלה חזקה עם קשרים הדוקים עם המדינות המובילות בעולם, כמו ארצות הברית, האיחוד האירופי, אוסטרליה, גרמניה, סין ועוד.
המדינה, הצליחה לפתח את אחת הכלכלות החזקות בעולם. תיירים רבים מספרים על סדר מופתי, נוף עוצר נשימה שברגע אחד עשוי לעבור מהפך גדול, כאשר פוקד את המדינה אסון טבע גדול ומשמעותי. אחד האסונות הגדולים שפקדו את המדינה הייתה רעידת אדמה בעוצמה של כ-9.1, ובמשך שש דקות. זה קרה בשנת 2001, דבר שגרם להרס עצום של מבנים, לגל צונאמי ענק ולאובדן חיי אדם. למעשה, כ-20.8% מרעידות האדמה בעוצמה 6 ומעלה שהתרחשו בין השנים 1996-2005 התרחשו ביפן, וחשוב לזכור, שטח יפן מהווה רק 0.25% מהקרקע העולמית. לכן, יזמים, מהנדסים וחברות גדולות החלו לפתח פתרונות טכנולוגים לרעידות אדמה, אחד הפתרונות הוא מיסב או בולם זעזועים בעובי של 50 ס"מ. בנוסף לכך, עמודי הבניין יורדים אל בטן האדמה עם רפידות גומי מיוחדות כדי למנוע רעידות חזקות ביסודות המבנה. גם הרכבות ביפן מצוידות בחיישני רעידות אדמה, וברגע שהחיישן פועל תנועת  הרכבות עוצרת לחלוטין.

יפן ואיתני הטבע 2

הדבר הגדול הבא בעולם הטכנולוגיה: כריות אוויר לבית שלכם

אחד הפיתוחים המעניינים נקרא "בית מרחף". חברת דושין היפנית, מפתחת מוצר דמוי כרית אוויר ענקית, שעלייה יושב הבית, כאשר חיישנים מרגשים רעד באדמה, הם מפעילים מדחס גדול שמנפח את הכרית במספר שניות ומרים את הבית מס' סנטימטרים מעל האדמה. מדובר בפתרון טכנולוגי מדהים, שמצליח למנוע קריסת מבנים רבים, ולהציל חיי אדם. מיד לאחר שהסכנה חולפת, יוצא האוויר מהכרית והבניין חוזר למקומו הטבעי. מדובר בטכנולוגיה פורצת דרך, חברת דושין בנתה בית על בסיס רועד כדי לדמות רעידת אדמה בזמן אמת, ועל השולחן בסלון החליטו לשים מספר כוסות יין. לאחר הניסוי, ולאחר שיצרו רעידות חזקות בבסיס המבנה, נכנסו לפנים הבית וגילו, שאפילו טיפת יין לא נשפכה על הרצפה. כלומר, כרית האוויר והטכנולוגיה החדשנית הצליחו למנוע את הזעזועים של האדמה לתשתית המבנה. בתחום זה קיימות חברות טכנולוגיה רבות שמחפשות להמציא את המחר, ומחפשות להביא פתרונות טכנולוגים לעולם טוב יותר. ניתן להשקיע בחברות מסוג זה באמצעות השקעה במניות, או באמצעות השקעות אלטרנטיביות בחברות פרטיות.

לבדיקה , השוואה וניתוח בין בתי ההשקעות השאירו פרטים ומומחה מטעמינו יחזור אליכם בהקדם

*אין במאמר זה, בחלקו או במלואו, כל הבטחה להשגת תשואות מהשקעות ואין האמור מהווה יעוץ מקצועי להשקיע בתחום כזה או אחר

השקעות בשוק ההון – איך מתחילים?

שוק ההון – מהו? שוק ההון (המוכר גם כ"בורסה" או ה"שוק לניירות ערך") הוא מרחב היצע וביקוש המורכב, בעיקר, ממוצרים סחירים כמו מניות, איגרות חוב,…

להשוואה, בדיקה וניתוח בין בתי ההשקעות השאירו פרטים ומומחה מטעמינו יחזור אליכם בהקדם

דילוג לתוכן