רוחות טכנולוגיות משנות את העולם ממערב למזרח

יש כל כך הרבה משותף בין כדור הארץ והטבע לעולם ההשקעות והטכנולוגיה, כדור הארץ יודע להתנהל כמו פלא טכנולוגי והטכנולוגיה יודעת להתנהל כמו פלא טבעי. כדור הארץ יודע להסתובב כמו גלגלי הכלכלה שמניעים את הקפיטליזם ממערב למזרח, בסבלנות ובהתמדה רבה מצליחות רוחות של שינוי לתקוף חומות בצורות של השקפות עולם ביבשות אחרות. אנחנו בני האדם נולדנו סקרנים, יש לנו את הרצון התמידי לחפש ולגלות, יש לנו את הרצון לראות היום את המחר. כשאדם נמצא בג’ונגל אורבני הוא מחפש את הטבע כדי לזכות בשקט ושלווה, כשהאדם נמצא במרחבי הטבע הוא מחפש את הג’ונגל האורבני כדי לזכות בכסף ותהילה.
את הכתבה הזאת התחלנו מסקרנות ושאלה פשוטה על עולם הטכנולוגיה. דבר זה הוביל אותנו לשאלה נוספת, איך מצליחה מגדל שוקי הון במקום שאחרים נכשלים, איך מצליחים במגדל שוקי הון לגייס מתחילת השנה סכום של כ-1.4 מיליארד ₪ בעוד שתעשיית קרנות הנאמנות עוברת טלטלה ופודה מנגד 30 מיליארד ₪? התשובה בכתבה!

כשהדמיון מחליט לייצר מציאות חדשה

הקורונה הופיעה בעולם בלי הודעה מוקדמת, טלטלה את העולם וגרמה לשינויים גדולים באורח חייהם של רבים. המציאות החדשה של סגר, בידוד ומעבר לשהות ממושכת בבית הפכו מצד אחד לסיוט של מיליוני בני אדם בכל העולם אך מצד שני המציאות החדשה שנוצרה הכריזה רשמית על המהפכה הטכנולוגית: אימוץ מזורז של טכנולוגיות כגון מסחר מקוון (קניות באינטרנט), לימודים מרחוק, מחשוב ענן, פינטק, חברות סייבר שחייבות להגן על מוסדות מדינה רגישים מול מלחמת הסחר שלא יודעת גבולות ועוד. כתוצאה מהרחבת הפעילות בעולם הווירטואלי, הפך סקטור הטכנולוגיה לאטרקטיבי ופופולארי במיוחד בקרב משקיעים מכל רחבי העולם, ובחודשים האחרונים הוא מניב בעקביות תשואה עודפת בהשוואה לסקטורים אחרים (כגון פיננסים, תעשייה ואנרגיה) כשברקע מניותיהן של ענקיות הטכנולוגיה שוברות שיאים.

מגדל שוקי הון

משקיעים בעתיד כבר היום

“כשמגדל שוקי הון הצליחה לראות טכנולוגיה וקידמה המתחרים עדיין השקיעו בתעשייה המסורתית”

בתי ההשקעות והגופים הפיננסים המקומיים לא יכלו להרשות לעצמם להישאר אדישים לביצועים העודפים של סקטור הטכנולוגיה ולפוטנציאל הצמיחה שלו והחלו להציע מוצרים בתחום. ואולם, יש רק בית השקעות אחד בישראל שזיהה את פוטנציאל ההשקעה העצום של סקטור הטכנולוגיה כמה שנים טובות לפני הקורונה (ולפני המתחרים): מגדל שוקי הון. למעלה מ-4 שנים חלפו מאז שזיהו בבית ההשקעות את הפוטנציאל הגדול בחברות הטכנולוגיה וערכו סדרת דיונים פנימיים שמטרתם להציף ערך מוסף וייחודי למשקיעים. על רקע הפוטנציאל הגדול שהם זיהו כבר אז בכל עולם מוצרי ההשקעה החדשניים, שבאותם ימים רק התחיל להתפתח בעולם בתחומי הטכנולוגיה, החליטו במגדל שוקי הון להתמקד בטכנולוגיה וחדשנות. בהתאם, בשנים האחרונות הם מנפיקים בעקביות מוצרים חדשים וייחודיים (גם) בקו זה, ומובילים את התעשייה בכל הקשור להשקעות בסקטור הטכנולוגיה.

המגדל ובראש הממלכה הטכנולוגית

“בעוד שתעשיית קרנות הנאמנות עוברת טלטלה ופודה השנה כ-30 מיליארד ₪ , מגדל שוקי הון מצליחה לשמור על יציבות ומובילה עם גיוס חיובי של כ-1.4 מיליארד ₪ מתחילת השנה ,יותר מכל בית השקעות אחר”

מגדל שוקי הון, שהיה הראשון בענף שהשיק מוצרי השקעה בתחומים כגון 5G, ציוד רפואי, בינה מלאכותית, מסחר מקוון, פינטק ועוד רבים אחרים, היה גם בית ההשקעות הראשון – ולעת עתה גם היחיד – שמציע ללקוחותיו תיק השקעות מנוהל המתמקד בסקטור הטכנולוגיה.

מגדל שוקי הון

“הקורונה העלתה את סקטור הטכנולוגיה למודעות בקרב המשקיעים, אולם למעשה מדדי הטכנולוגיה המובילים בארה”ב מצטיינים בביצועים עודפים מול מדדי המניות המובילים בעולם לאורך השנים האחרונות. בשלהי 2018, אחרי שהערכנו בהצלחה כי חברות טכנולוגיה רבות הינן בעלות פוטנציאל צמיחה משמעותי בשנים הקרובות, כולל חברות פחות מוכרות המפתחות טכנולוגיות חדשות, החלטנו להשיק תיק חדש וייחודי המאפשר ללקוחותינו להיחשף לחדשנות טכנולוגית”, מסביר עומר ריזנברג מנהל השקעות בכיר במגדל ניהול תיקי השקעות. תיקי השקעות. “תיק זה מאפשר למשקיע להיחשף לסקטור הטכנולוגיה האטרקטיבי בתחומים מגוונים תוך הסתכלות ארוכת טווח של מספר שנים קדימה, באמצעות תיק השקעות נזיל וסחיר המנוהל באופן מקצועי לצד שירות איכותי”.

מעוניינים לשמוע מידע נוסף על תיק מנוהל במגדל שוקי הון?

 

מומחיות טכנולוגית ואסטרטגיית האוקיינוס כחול

לניהול השקעות מקצועי ואיכותי יש, כידוע, חשיבות תמידית, אולם בעתות משבר החשיבות שלו גדולה במיוחד. עם התפרצות הקורונה, השווקים ביטאו היטב את חוסר הוודאות העולמי בעקבות התפשטות הנגיף וההשלכות הכלכליות המתלוות לכך. המומחיות של מגדל שוקי הון, בדגש על ההיכרות העמוקה והממושכת עם הענפים הרבים והמגוונים המרכיבים את סקטור הטכנולוגיה, אפשרה לה לזהות ולנצל בזמן אמת את הזדמנויות ההשקעה בתתי הסקטורים השונים: מחשוב ענן, מסחר מקוון ותשלומים דיגיטליים, סייבר, ציוד ומכשור רפואי, גיימינג ועוד. כל זאת כשברקע ההתמקצעות של מגדל שוקי הון בתחום הטכנולוגיה בשנים האחרונות, שהקנתה לה יתרון מקצועי משמעותי על פני המתחרים והפכה אותה למובילה בתחום.

מגדל שוקי הון

“המעבר לשהות ממושכת בבית (לרבות העבודה ממנו), מובילה לכך שסקטורים רבים זוכים בימים אלה לפופולאריות רבה יותר מסקטורים אחרים. מדובר בתעשיות טכנולוגיות כגון מסחר מקוון (Ecommerce), ענן (cloud Computing) ו-5G, וכן שירותי סטרימינג (Streaming) ומשחקי וידאו (Gaming), שמספקים תעסוקה לילדים ולמבוגרים כאחד. הקהלים הרבים שמכורח המציאות נחשפים לדרכי שימוש חדשים באינטרנט ומרחיבים את פעילותם במרחב הווירטואלי, מעניקים רוח גבית לצמיחתן של חברות הטכנולוגיה שמאפשרות את השימוש בהם. החברות הללו נהנות מיתרון יחסי בשגרת החיים הנוכחית – והיא מחזקת את פוטנציאל הצמיחה שלהן”.

הטכנולוגיה תמשיך להוביל את העולם והמהפכה הגדולה בעיצומה

“סקטור הטכנולוגיה רלוונטי להערכתנו להשקעה גם בעת הנוכחית”, מסביר ריזנברג ממגדל ניהול תיקי השקעות. “המהפכה הטכנולוגית נמצאת בעיצומה ופוטנציאל ההשקעה בסקטור זה ממשיך לגדול. למעשה, אנו מעריכים כי מגמת הצמיחה במכירות וברווחיותן של חברות בסקטור הטכנולוגיה תימשך גם בטווח הארוך. משבר הקורונה האיץ תהליכים טכנולוגיים קיימים וזירז אימוץ של טכנולוגיות שנכנסו לחיינו בשנים האחרונות. מעריכים כי האימוץ הראשוני של טכנולוגיות חדשות בקרב אוכלוסיות וארגונים שונים בעקבות הקורונה יוביל להטמעה של חלק גדול מהתהליכים הטכנולוגיים ויקבע את השימוש בהם”.

סקטור הטכנולוגיה אטרקטיבי כיום להשקעה יותר מתמיד. עם זאת, למשקיעים באופן עצמאי נכונים מספר אתגרים, ביניהם ההטיה הגבוהה של מדדי הטכנולוגיה העיקריים למניות עם שווי שוק גבוה (המקנה למשקיע עצמאי חשיפה עודפת לחברות ענק שנמצאות בתמחור גבוה יחסית), היעדר הפיזור המגביל לעיתים את אפשרויות החשיפה לסקטורים טכנולוגיים באמצעות מדדי ליבה, היכרות מוגבלת של משקיע עצמאי עם השוק (בדגש על המגוון הרחב של המדדים וניירות הערך הקיימים בסקטור הטכנולוגיה( וכמובן היעדר המקצועיות, הידע והמשאבים המספקים על תחומי טכנולוגיה מובילים בהווה ובעתיד, אשר עשויים להוביל את המשקיע העצמאי להסתמך על המלצות אינטואיטיביות ולא בהכרח מקצועיות.

מגדל שוקי הון

“סקטור הטכנולוגיה מורכב מענפים רבים ומגוונים. לכן, ההשקעה בסקטור זה מצריכה ניהול השקעות מקצועי, קפדני ומיומן, שיאפשר לזהות ולנצל את הזדמנויות ההשקעה בתתי הסקטורים השונים: מחשוב ענן, בעקבות הגידול בביקוש הנובע ממעבר לעבודה מהבית בארץ ובעולם; מסחר מקוון, על רקע מציאות הסגר והבידוד שמובילים לצמיחה מואצת בשימוש בתשלומים דיגיטליים; השקעות בציוד ומכשור רפואי, כתוצאה מההתפרצות המהירה של נגיף הקורונה והתפשטותו ברחבי העולם אשר מייצרת לחץ רב על שירותי הרפואה; ועוד. “לכן”, אומר ריזנברג, “חשיפה למניות הטכנולוגיה מומלצת באמצעות ניהול השקעות מקצועי, תוך ניהול מתמיד ובחינת מעבר בין תתי הסקטורים המרכיבים את התחום. אנו ממשיכים לבחון באופן שוטף את תנאי השוק ומתאימים את תיקי הטכנולוגיה שלנו למצב בשווקים ולמגוון רמות סיכון, לרבות באמצעות מעבר בין תתי הסקטורים השונים”.

מגדל ניהול תיקים: להשקיע בעולם המחר

“בגלל הניסיון, בגלל המקצועיות ובגלל התוצאות”

מגדל ניהול תיקי השקעות, מבית מגדל שוקי הון, היא מהחברות המובילות בישראל לניהול תיקי השקעות. עם גב רחב ואיתנות פיננסית של מגדל אחזקות, קבוצת הביטוח והפיננסים המובילה בישראל ועם צוות מקצועי מוביל של מנהלי המחקר וההשקעות הטובים והמנוסים בישראל, מעניקה החברה שירותי ניהול השקעות ללקוחות פרטיים בעלי הון, לגופים מוסדיים, לחברות עסקיות מובילות, לעיריות ורשויות מוניציפאליות ולמוסדות ציבור.

תיק השקעות בעולם מלא אפשרויות

תיק טכנולוגיות של מגדל ניהול תיקי השקעות הינו תיק נזיל וסחיר בש”ח או בדולר, המציע חשיפה למבחר ני”ע נבחרים (בהתאם לגודל התיק ומדיניותו) מתוך למעלה מ-200 קרנות סל וני”ע מסקטור הטכנולוגיה שנבחנים ע”י בית ההשקעות באופן שוטף. התיק בעל חשיפה משמעותית לני”ע מהסקטור הטכנולוגי, כאשר ההחלטה אילו ניירות ערך ישולבו בתיק מתבססת על מגוון שיקולי השקעה, ביניהם נזילות וסחירות גבוהה, צפי לצמיחה ברמת הרווח והמכירות, מכפיל רווח, מחירי יעד של אנליסטים והכרות מעמיקה של בית ההשקעות עם הסקטור בו פועלת החברה. מדיניות השקעה בתיק מותאמת באופן אישי עבור כל לקוח בהתאם לנכסיו, צרכיו ואופיו (לרבות מטרותיו, רמת הסיכון, טווח ההשקעה ואפיקי ההשקעה הרצויים). מדיניות זו נבחנת בקביעות מדי תקופה מול הלקוח ובהתאם להוראות הרגולציה (הלקוח רשאי לעדכן את המדיניות באופן שוטף לפי הצורך). החלטות ההשקעה בתיקים המנוהלים של מגדל שוקי הון מתבססות על צוות מקצועי ומוביל של מנהלי המחקר וההשקעות הטובים והמנוסים בישראל. תיק ההשקעות מנוהל בחשבון הבנק של הלקוח על ידי מנהל התיקים, ובדומה לחשבון רגיל רק הלקוח יכול להפקיד ולמשוך כספים מחשבון ההשקעות. בנוסף לכך, ניתן לנייד את קופת הגמל של הלקוח לקופת גמל אשר תנוהל במסלול טכנולוגיות ע”י מגדל שוקי הון.

תקופות משבר מתאפיינות בצוואר בקבוק משמעותי בשירות לקוחות של גופים פיננסיים, כאשר לקוחות רבים מנסים בעת ובעונה אחת להשיג את איש המקצוע שבידיו הפקידו את כספם. לכן, בנוסף לרמה המקצועית ולתשואות הטובות שלהם, במגדל ניהול תיקי השקעות הקפידו לשמור על רמת שירות וזמינות בלתי מתפשרת ללקוחות ועל שיתופם במידע ובניתוחי שוק עדכניים כל העת. השירות האיכותי, המקצועי והמהיר שהעניקה החברה גם בתקופת הגל הראשון של הקורונה סייעה ללקוחותיה להימנע מלקבל החלטות נמהרות ופזיזות שיסבו להם נזק. למעשה, מי שנשמע לייעוץ שהעניקו מנהלי הלקוחות של מגדל ניהול תיקי השקעות שלא לבצע שינויים מהותיים בתיקי ההשקעות נהנה מהעליות בשווקים מסוף מרץ ועד סוף אוגוסט.

“ניהול השקעות מקצועי ואיכותי לצד שירות קשוב וזמינות גבוהה מאפשרים לנצל הזדמנויות השקעה אטרקטיביות, לקבל החלטות מושכלות במטרה למזער נזקים ככל האפשר וליהנות לאורך זמן מתשואות המותאמות לרמות הסיכון ולצרכים האישיים של כל לקוח”, מסביר ריזנברג “כדי להעניק ללקוחותינו טיפול מקצועי ואחראי בהונם וכדי לספק להם פתרונות איכותיים ויצירתיים ההולמים את צרכיהם והעדפותיהם האישיות, אנו מעמידים לרשותם צוות של מנהלי השקעות המצטיינים בידע מעמיק ובניסיון מקיף בשוק ההון וכן בחדשנות וביצירתיות פיננסית. במקביל, לקוחות החברה זוכים לליווי אישי וצמוד של מנהל קשרי לקוחות בעל רישיון מטעם הרשות לניירות ערך, וכן מקבלים עדכונים שוטפים לגבי אופן הרכב התיק, ביצועיו וכן מידע וניתוחי שוק עדכניים. כחברה וותיקה אשר פעילה בשוק במשך עשרות שנים, היינו ונמשיך להיות קשובים לכל לקוח ולקוח ונמשיך להעניק שירות אישי, נעים וסובלני גם בתקופות מאתגרות ומורכבות”.

מעוניינים לשמוע מידע נוסף על תיק מנוהל במגדל שוקי הון?

 

 

אין לראות באמור באתר משום ייעוץ או שיווק השקעות ו/או ייעוץ ו/או שיווק פנסיוני אישי ו/או תחליף לשיווק כאמור ו/או ייעוץ מס או תחליף לקבלת ייעוץ כאמור המתחשב בנתונים ובצרכים הייחודיים של כל אדם.


להשוואה, בדיקה וניתוח בין בתי ההשקעות

השאירו פרטים ומומחה מטעמינו יחזור אליכם בהקדם

  * אין במאמר זה, בחלקו או במלואו, כל הבטחה להשגת תשואות מהשקעות ואין האמור בו מהווה ייעוץ מקצועי לבצע השקעות בתחום כזה או אחר.

  בוקר כלכלי 15.6.24: נעילה מעורבת בארה”ב ובאסיה, סגירה שלילית באירופה, הנפט המשיך להיחלש, הזהב והכסף טיפסו, השקל ננעל במגמה מעורבת ובקריפטו נרשמות הבוקר עליות מתונות
  • ליאור מור
  • 5 דק’ קריאה
  • לפני 8 שעה

  בוקר כלכלי 15.6.24: נעילה מעורבת בארה”ב ובאסיה, סגירה שלילית באירופה, הנפט המשיך להיחלש, הזהב והכסף טיפסו, השקל ננעל במגמה מעורבת ובקריפטו נרשמות הבוקר עליות מתונות בוקר כלכלי 15.6.24: נעילה מעורבת בארה”ב ובאסיה, סגירה שלילית באירופה, הנפט המשיך להיחלש, הזהב והכסף טיפסו, השקל ננעל במגמה מעורבת ובקריפטו נרשמות הבוקר עליות מתונות

  ארצות הברית וול-סטריט סגרה את יום המסחר האחרון לשבוע זה במגמה שלילית במדדים המרכזיים: הדאו-ג'ונס (38,589) ירד ב-0.15%, ה-S&P500 (5,431)

  • לפני 8 שעה
  • 5 דק’ קריאה

  ארצות הברית וול-סטריט סגרה את יום המסחר האחרון לשבוע זה במגמה שלילית במדדים המרכזיים: הדאו-ג'ונס (38,589) ירד ב-0.15%, ה-S&P500 (5,431)

  בוקר כלכלי 14.6.24: נעילה מעורבת בוול-סטריט וסגירה שלילית באירופה, הבורסה בת”א יצאה לסוף השבוע בעליות שערים, השווקים במזרח נסחרים הבוקר במגמה מעורבת, הנפט ממשיך להיחלש, בקריפטו ירידות קלות הבוקר והשקל נסחר במגמה מעורבת מול הדולר והאירו
  • רוני מור
  • 6 דק’ קריאה
  • לפני 1 ימים

  בוקר כלכלי 14.6.24: נעילה מעורבת בוול-סטריט וסגירה שלילית באירופה, הבורסה בת”א יצאה לסוף השבוע בעליות שערים, השווקים במזרח נסחרים הבוקר במגמה מעורבת, הנפט ממשיך להיחלש, בקריפטו ירידות קלות הבוקר והשקל נסחר במגמה מעורבת מול הדולר והאירו בוקר כלכלי 14.6.24: נעילה מעורבת בוול-סטריט וסגירה שלילית באירופה, הבורסה בת”א יצאה לסוף השבוע בעליות שערים, השווקים במזרח נסחרים הבוקר במגמה מעורבת, הנפט ממשיך להיחלש, בקריפטו ירידות קלות הבוקר והשקל נסחר במגמה מעורבת מול הדולר והאירו

  ארצות הברית בורסות וול-סטריט יחדשו את המסחר אחרי הצהריים והחוזים מצביעים על פתיחה יציבה עם נטייה לעליות שערים. אתמול וול-סטריט

  • לפני 1 ימים
  • 6 דק’ קריאה

  ארצות הברית בורסות וול-סטריט יחדשו את המסחר אחרי הצהריים והחוזים מצביעים על פתיחה יציבה עם נטייה לעליות שערים. אתמול וול-סטריט

  בוקר כלכלי 13.6.24: צפי לפתיחה מעורבת בוול-סטריט, אירופה ננעלה בעליות לאחר יומיים של ירידות שערים, במזרח השווקים נסחרים הבוקר במגמה מעורבת, הנפט יורד, הזהב נחלש והבורסה בת”א תיפתח הבוקר
  • רוני מור
  • 5 דק’ קריאה
  • לפני 2 ימים

  בוקר כלכלי 13.6.24: צפי לפתיחה מעורבת בוול-סטריט, אירופה ננעלה בעליות לאחר יומיים של ירידות שערים, במזרח השווקים נסחרים הבוקר במגמה מעורבת, הנפט יורד, הזהב נחלש והבורסה בת”א תיפתח הבוקר בוקר כלכלי 13.6.24: צפי לפתיחה מעורבת בוול-סטריט, אירופה ננעלה בעליות לאחר יומיים של ירידות שערים, במזרח השווקים נסחרים הבוקר במגמה מעורבת, הנפט יורד, הזהב נחלש והבורסה בת”א תיפתח הבוקר

  ארצות הברית המסחר בוול סטריט יתחדש בהמשך היום והחוזים על המדדים המרכזיים מאותתים על פתיחה מעורבת. אתמול וול-סטריט ננעלה במגמה

  • לפני 2 ימים
  • 5 דק’ קריאה

  ארצות הברית המסחר בוול סטריט יתחדש בהמשך היום והחוזים על המדדים המרכזיים מאותתים על פתיחה מעורבת. אתמול וול-סטריט ננעלה במגמה

  בוקר כלכלי 12.6.24: צפי לפתיחה חיובית בוול-סטריט, אירופה תיפתח לאחר יומיים של ירידות, באסיה השווקים נסחרים הבוקר במגמה מעורבת, הנפט מתחזק, השקל מוסיף לערכו ובקריפטו עליות מתונות בשעה זו
  • ליאור מור
  • 5 דק’ קריאה
  • לפני 3 ימים

  בוקר כלכלי 12.6.24: צפי לפתיחה חיובית בוול-סטריט, אירופה תיפתח לאחר יומיים של ירידות, באסיה השווקים נסחרים הבוקר במגמה מעורבת, הנפט מתחזק, השקל מוסיף לערכו ובקריפטו עליות מתונות בשעה זו בוקר כלכלי 12.6.24: צפי לפתיחה חיובית בוול-סטריט, אירופה תיפתח לאחר יומיים של ירידות, באסיה השווקים נסחרים הבוקר במגמה מעורבת, הנפט מתחזק, השקל מוסיף לערכו ובקריפטו עליות מתונות בשעה זו

    ארצות הברית המסחר בוול סטריט יפתח אחר הצהריים והחוזים על המדדים המרכזיים מצביעים על פתיחה חיובית של עד 0.11%.

  • לפני 3 ימים
  • 5 דק’ קריאה

    ארצות הברית המסחר בוול סטריט יפתח אחר הצהריים והחוזים על המדדים המרכזיים מצביעים על פתיחה חיובית של עד 0.11%.