קרוגר: שהטכנולוגיה פוגשת את ענקית הקמעונאות 

השקעות

כתב: דור אסף

חברת קרוגר הינה חברה קמעונאית אמריקאית ורשת הסופרמרקטים הגדולה בארצות הברית. כאשר יש לחברת קרוגר יש מעל 2,757 סופרמרקטים וחנויות שונות, מעל 435,000 עובדים ברחבי ארה"ב והיא מתפרסת ב-183 שווקים שונים בדומה לחברות המתחרות שלה סירס, קמארט, וולמארט ועוד. החנויות שיש לחברה כיום הם מחנויות נוחות וסופרמרקטים ועד לחנויות תכשיטים ומוצרי חשמל וריהוט לבית וכמובן גם מרכזי דלק-סופרמרקטים, בנוסף בבעלות החברה כ-2,122
בתי מרקחת ברחבי ארה"ב. בשנת 2020 דיווחה קרוגר על רווחים של 1.9 מיליארד דולר, עלייה של 0.4% לעומת המחזור הכספי הקודם, למרות תקופת הקורונה אשר גרמה לרוב החברות בעולם לירידה לעומת המחזור הכספי הקודם שלהם.

השינוי מאז ועד היום

החברה הוקמה בשנת 1883 על ידי ברנרד "ברני" קרוגר, אשר הקים חנות מכולת בסינסינטי אשר המוטו של החברה היה "היה מיוחד. לעולם אל תמכור משהו שלא היית רוצה בעצמך".  בשנת 1901 הייתה קרוגר הרשת הראשונה שאופה בעצמה לחם ובכך חוסכת ללקוחותיה את הטרחה ללכת למאפייה. בשנת 1904 קרוגר רכשה רשת לשיווק בשר והתחילה להרחיב את פעילותיה ובכך מכרה גם בשר. מאז ועד היום החברה צמחה בצורה מסחררת וכיום יש לה סופרמרקטים המשלבים בתי מרקחת, מרכזי דלק- סופרמרקטים, חנויות מחסנים, חנויות תכשיטים, חנויות נוחות וגם מרפאות קמעונאיות. כיום חברת קרוגר הוציאה תכנית בשם "Food as Medicine"  כלומר מזון כתרופה, כאשר הם משתמשים בתזונאים אשר מסתובבים בסופר ועוזרים ללקוחות למלא אחר המלצות התזונה אותם הם מקבלים מהרופאים, כאשר התזונאים יכולים לתת המלצות ספציפיות ללקוחות התואמות לדרישות התקציב, מיומנות הבישול ואורח החיים של הלקוחות.

השינוי הטכנולוגי של החברה

עם  הכינוי  SCAN,BAG,GO"" אשר הטכנולוגיה המבוססת על בינה מלאכותית תאפשר ללקוחות לעשות שימוש בסורקים אלחוטיים מיוחדים או לחלופין באפליקציה אשר קרוגר יצרה לטלפונים הסלולאריים וזאת כדי לסרוק את המצרכים ובך לבצע את הקניות שלהם, תוך כדי שהם מדלגים בין המדפים. הטכנולוגיה שפותחה על ידי חברת קרוגר, מאפשר גם לקונים להוריד קופונים דיגיטאליים ולצפות במבצעיי מכירה שבועיים ובמקביל גם לפקח על הקנייה שלהם. בסופו של דבר הקונים יוכלו לבצע את התשלום ישירות על ידי האפליקציה, פעולה שתחסוך להם זמן רב ומיותר עקב התורים הארוכים לקופות. כאשר המטרה של קרוגר היא שבסופו של דבר שרוב רובה של החנויות שלה תהיה מושתת על ידי הטכנולוגיה הזאת.

שנת הקורונה על חברת קרוגר

בתחילת שנת 2020 מחיר המניה של חברת קרוגר עמד על כ- 26.86 דולר. אך לעומת רוב החברות בעולם חברת קרוגר רשמה עליה כחלק מהמגמה העולמית של חברות הסופרמרקטים אשר חוו גידול משמעותי בהכנסות עקב סגרים ודרישה לאגור מזון. בחודש מרץ 2020 החברה רשמה עלייה ומחיר המניה שלה עמד על כ- 30.12 דולר. באוגוסט 2020 החברה רשמה שיא של אותה שנה עם מחיר מניה של 35.68 דולר. לאחר מכן היה תיקון קל והחברה סגרה את שנת 2020 עם מחיר מניה של 31.76 דולר. כיום מחיר המניה עומד על כ-39.36 דולר. שווי השוק של החברה עומד כיום על כ- 29.411 מיליארד דולר.

לבדיקה , השוואה וניתוח בין בתי ההשקעות השאירו פרטים ומומחה מטעמינו יחזור אליכם בהקדם

*אין במאמר זה, בחלקו או במלואו, כל הבטחה להשגת תשואות מהשקעות ואין האמור בו מהווה ייעוץ מקצועי לבצע השקעות בתחום כזה או אחר.

להשוואה, בדיקה וניתוח בין בתי ההשקעות השאירו פרטים ומומחה מטעמינו יחזור אליכם בהקדם

דילוג לתוכן