הזדמנויות השקעות חדשות: השקעות אלטרנטיביות

הבאז בשנים האחרונות בנוגע להשקעות אלטרנטיביות עולה באופן משמעותי, וזאת בשל היתרונות הגלומים ביצירת תיק השקעות אשר איננו מושפע משוק ההון. במאמר זה נסביר על ההזדמנות בעבור משקיעים נבונים ובעלי הון אשר מעוניינים להיכנס לזירה חדשה ומרתקת – השקעה אלטרנטיבית.

השקעות אלטרנטיביות: כל מה שרציתם לדעת אך חששתם לשאול  

כאשר אנו מתייחסים למונח השקעה אלטרנטיבית, הכוונה היא לאלטרנטיבה בעבור שוק ההון, אגרות חוב, פיקדונות ועוד. השקעות אלטרנטיביות הן לא השקעות קלאסיות ואין להן קורלציה (מתאם) לשוק ההון המסורתי, לא במישרין ולא בעקיפין. השקעות אלטרנטיביות "מתנהגות" שונה מאשר התנהגות שוק ההון כאשר תיק השקעה סטנדרטי המורכב ממניות ואגרות חוב לדוגמא,  וזאת בשל העובדה כי השקעות אלטרנטיביות כוללות בין היתר הסכמים ממשלתיים, דיור מוגן, דיור סוציאלי במדינות מובילות בעולם, קרנות השקעה, נדל"ן בארץ ובעולם, קרנות גידור, הלוואות חברתיות ועוד. בעבר, היקף החשיפה בעבור השקעות אלטרנטיביות עמד על אחוזים בודדים בלבד, אולם כיום ניתן לראות בארה"ב ובמדינות רבות באירופה לדוגמא חשיפה של 20% ואף יותר בתיק ההשקעות אשר מוקצה לטובת השקעות מסוג זה.

השקעה אלטרנטיבית – מגמה אשר הולכת וצוברת תאוצה במגזר הפרטי

בעבר, השקעה אלטרנטיבית הייתה נחלתם הבלעדית של משקיעים מוסדיים, אולם היום ניתן לראות מגמה של המגזר הפרטי אשר נכנס ומשקיע בתחום. הריבית הנמוכה וכן הגדלת התנודתיות בשוק ההון הובילו רבים לחשיבה מחודשת אודות הרכב תיק ההשקעות, ולכן ניתן לראות כיצד המגמה של השקעה אלטרנטיבית נמצאת במגמת צמיחה. השקעה אלטרנטיבית מתאימה בעיקר בעבור משקיעים לטווח ארוך וכן עמיתים אשר מחזיקים בקופות גמל וקרנות השתלמות אשר צברו סכומי כסף ומעוניינים לגוון את תיק ההשקעות המסורתי באמצעות השקעה אלטרנטיבית. משום כך, להשקעה אלטרנטיבית תנאי סף שונים אותם צריך לבדוק אל מול מתכנן פיננסי אשר בוחן את התזרים הכספי, ובהתאם לכך קובע האם אכן ניתן להתחיל ולהשתמש במכשירים האלטרנטיביים לטובת השקעה. אם אתם מתעניינים בכניסה לתחום יש לבצע בדיקת זכאות ובחינה של ההון הנזיל, לטובת קבלת חשיפה להשקעות אלטרנטיביות מגוונות.

כיצד ניתן לנצל את ההזדמנות ולהיכנס לעולם ההשקעות האלטרנטיבי?

 משקיע אשר מעוניין להשקיע בהשקעה אלטרנטיבית איננו מושפע מהתנודות בשוק ההון, וזאת בהתאם לאחוז תיק ההשקעות אשר כולל השקעות אלטרנטיביות. עולם ההשקעות האלטרנטיבי הוא מגוון מאוד, אולם חשוב לזכור כי גם בהשקעה מסורתית ובוודאי בהשקעה אלטרנטיבית יש יתרונות וחסרונות. לכן, הדבר החשוב ביותר אותו צריך להבין בתחום של השקעה אלטרנטיבית הוא התאמה לצרכים הפיננסים ארוכי הטווח אשר צריכים להשתלב בתוך תיק ההשקעות הכללי. תפקידו של מתכנן פיננסי הוא לבחון היטב את הצרכים כלקוח ובהתאם לכך להציע אפשרות להשקעה אלטרנטיבית מגונות, בהתאם לאסטרטגיה אשר אותה מתווים מראש. בנוסף לכך, אחראי המתכנן הפיננסי לעדכן אודות היבטי המיסוי אשר הם מרכיב משמעותי מאוד בתחום של השקעות אלטרנטיביות ומשפיעות על כדאיות ההשקעה, ולכן תכנון נכון דרכו יכול לסייע באופן ממשי לצורך תכנון היבטי מס.  מאחר ותחום ההשקעות האלטרנטיביות כולל מגוון רחב של תחומים אשר נבדלים האחד מהשני ברמת הסיכון, מתכנן פיננסי יקבל החלטה מקצועית הנוגעת להקצאה של אחוזים מתיק ההשקעות לטובת השקעות אלטרנטיביות באותה נקודת זמן ועם שינויים אשר אותם מבצעים לטווח הרחוק.

מה חשוב לשאול את עצמנו לפני שנכנסים לעולם ההשקעה האלטרנטיבי?

 נושא הטווח הרחוק הוא מהותי כאשר אנו מתייחסים להשקעות אלטרנטיביות: מדובר בהשקעות אשר דורשת אורך רוח וסבלנות, ולכן מדובר בנתיב השקעה אשר מתאים בעבור משקיעים אשר מעוניינים לגוון את תיק ההשקעות.  נדבך משמעותי לפני שנכנסים לעולם ההשקעה האלטרנטיבי כולל פגישת ייעוץ עם מתכנן אשר בוחן באמצעות השאלות את אופק ההשקעה: מהו תמהיל ההשקעה? היכן להשקיע? מהם היבטי המיסוי הרלוונטיים ובהתאם לכך כיצד הם משפיעים על הרכב התיק. השאלות הללו וכן שאלות נוספות יעזרו לכם להיכנס לתחום ולהבין לעומק ובצורה נכונה יותר אילו אפיקי השקעה אלטרנטיביים עדיף לשלב, ובהתאם לכך לפעול לצורך איתור הזדמנויות רלוונטיות.

רוצים לשמוע עוד? השאירו פרטים ונציג מטעמנו יחזור אליכם בהקדם

בדיקה ,השוואה וניתוח בין בתי ההשקעות השאירו פרטים ומומחה מטעמינו יחזור אליכם בהקדם

*אין בכתבה זו בחלקה או במלואה, כל הבטחה להשגת תשואות מהשקעות ואין האמור בה מהווה ייעוץ מקצועי לבצע השקעות בתחום כזה או אחר.

להשוואה, בדיקה וניתוח בין בתי ההשקעות השאירו פרטים ומומחה מטעמינו יחזור אליכם בהקדם

דילוג לתוכן