השקעות אלטרנטיביות 2021: תשתיות המחר

השקעות אלטרנטיביות 2021

השקעה אלטרנטיביות בתשתיות – רקע

תחום התשתיות תמיד עורר עניין. הסיבה המרכזית היא מעורבות ישירה של המדינה אשר מתמרצת השקעות דרך הזרמת הון ומתן "תעודות ביטחון" בדמותה של ערבות ממשלתית. מבחינת אפיקי השקעה, מדובר למעשה על כל מה שנמצא סביבנו: כבישים, גשרים, נמלי תעופה, תחנות אוטובוס, מתקני תקשורת, רכבות, תשתיות אינטרנט, רדיו, מערכות ביוב, תחנות כוח, מפעלי אנרגיה, מתקנים להולכת מים ועוד. כמו כן, מדובר בהשקעות אשר אינן מקיימות קורלציה עם שוק ההון התנודתי, אז השילוב של הנתון הזה עם מעורבות ממשלתית הדוקה הופכים את ההשקעה בתחום התשתיות להרבה יותר סולידית ובטוחה.

ואם כבר פתחנו את זה, אז הנה עוד כמה יתרונות חשובים אשר ניתן למצוא בהשקעות בתשתיות:

  • יכולת לדעת מראש מתי וכמה רווח פרויקט תשתית כזה או אחר יהיה צפוי להניב.
  • תיעדוף כלפיי המשקיעים בחלוקת רווחים ודיבידנדים.
  • הזדמנויות השקעה בטווחים קצרים בפרויקטים האורכים בין חודשים לשנים בודדות.
  • יישום אסטרטגיות גידור שונות אשר נועדו להגן על כספי המשקיעים.
  • "עם האצבע על התשתיות" – שקיפות מלאה ודיווחים שוטפים על מצב ההתקדמות בפרויקטים שעל הפרק.

השקעות אלטרנטיביות בתשתיות – דווקא בתקופת משבר!

למרבה האבסורד, דווקא משבר כמו מגפה עולמית אשר טלטל קשות את השווקים, הוא בדיוק הדחיפה או "הסטרטר במנוע" אשר היה דרוש כדי לעורר את תחום התשתיות. כאן בישראל למשל, בתקופת הסגר הראשון, שר התחבורה, שם "גז" חזק על קידום פרויקטים תחבורתיים כגון עבודת הרכבת בת"א וירושלים, קידום נת"צים ונתיבים מהירים, תחזוקה, שדרוג ופיתוח כבישים ועוד מגוון פרויקטים נוספים. לצורך זאת, הממשלה הקצתה תקציב משמעותי של 900 מיליון ₪ והפרויקטים יצאו לדרך.

זוכרים את הסכם השלום עם איחוד האמירויות? אז לפני פחות מחודש, קיימו שר האנרגיה והתשתיות האמרתי, מר סוהיל אל  מזראווי ושרת התחבורה פגישה מקוונת לחיזוק והעמקת שיתוף הפעולה הישראלי-אמירתי – גם בתחום התשתיות. בין היתר, דובר על פיתוח פרויקטים משותפים בתחומי האנרגיה והתחבורה (כגון פיתוח רכבתי ופרויקט מטרו) וכינון שיתוף פעולה בין חברות התשתית של ישראל לבין מקבילן בצד האמירתי (כולל החלפת ידע וטכנולוגיות אשר עתידות לפתח ולחזק את כל אחד מן הצדדים).

השקעות אלטרנטיביות בתשתיות המחר – תוכנית הטריליונים של ארצות הברית

כדי לעורר ולהניע את הכלכלה האמריקנית, הנשיא היוצא, מר דונלד טראמפ, הכריז על כוונתו לקדם תוכנית השקעה בהיקף כולל של 2 טריליון דולרים. הכספים יוזרמו ישירות לפיתוח תשתיות רחב היקף – אשר יתמקד, בעיקר, בפיתוח כבישים וגשרים, בפריסת רשת ה- 5G המתקדמת ובשיפור ניכר של שירותי האינטרנט באזורים הכפריים של ארצות הברית. בתוך כך, השאיפה היא לנצל את שיעורי הריבית הנמוכים ולערב כמה שיותר את ציבור המשקיעים הפרטיים.

לכך מצטרפות הכרזותיו של ג'ו ביידן, מי שבעתיד להיכנס אל הבית הלבן בקרוב, אשר דיבר על הזרמה של טריליוני דולרים במטרה לקדם אג'נדה ירוקה: הפחתה דרמטית במקורות אנרגיה מסורתיים ויצירת הזדמנויות תעסוקה עבור רבבות רבות של אנשים במערך "תשתיות המחר" של מערכות אנרגיה מתחדשת.

מילות סיכום

ב- 2021, שנה בה ישראל פועלת לקדם שת"פים עם בעלי ברית חדשים בתחום התשתיות, וכזו שיכהן בה נשיא אמריקאי אשר אנרגיה ותשתיות הן בבת עינו, אפשר להניח כי "שחקן התשתיות" בהחלט יעשה חיל במגרש ההשקעות האלטרנטיביות.

לבדיקה , השוואה וניתוח בין בתי ההשקעות השאירו פרטים ומומחה מטעמינו יחזור אליכם בהקדם

*אין במאמר זה, בחלקו או במלואו, כל הבטחה להשגת תשואות מהשקעות ואין האמור מהווה יעוץ מקצועי להשקיע בתחום כזה או אחר

להשוואה, בדיקה וניתוח בין בתי ההשקעות השאירו פרטים ומומחה מטעמינו יחזור אליכם בהקדם

דילוג לתוכן