אי אפשר לשחק במציאות: הדו"חות של גיימסטופ מאכזבים

הדוחות של גיימסטופ

חודש מרץ הוא תמיד חודש מרגש עבור משקיעים, מכיוון שהוא מסמל את "עונת הדו"חות" לסיכום שנת 2020 בחברות מונפקות. הדו"חות מביאים לשינויים בהרגלי הצריכה של משקיעים. כשהדו"חות מכים את התחזיות אנחנו רואים נהירה של משקיעים אל המוצר ועליות שערים, ולהיפך: אם החברה לא הצליחה לעמוד היעדים או בתחזיות, אנחנו בדרך כלל רואים ירידות שערים, לצד מכירה גורפת של המוצר בתיקי השקעות רבים.

אפשר לומר שזה בדיוק מה שקרה עם מניית גיימסטופ שפרסמה את הדו"חות לרבעון הרביעי של 2020 בסוף מרץ 2021, ודיווחה על רווחים נמוכים מהתחזיות. רק שבחודשים האחרונים, כל מה שקורה עם מניית גיימסטופ הוא בגדר הפתעה שאינה מייצגת את כללי השוק כפי שאנחנו מכירים אותם. מה בדיוק קרה עם מניית גיימסטופ מאז פורסמו הדו"חות המאכזבים של החברה, ומה זה אומר על אחזקת המניה? קצת עובדות וגם דעה אישית, במאמר שלפניכם.

מניית גיימסטופ, זו ששוברת את הכללים המוכרים של ההשקעות

חברת גיימסטופ היא חברה לא מאוד מצליחה של משחקי וידאו ומשחקי מחשב, המנהלת מעל 5,000 סניפים בארה"ב, אירופה, קנדה וניו זילנד. כמו לארגונים רבים, גם עבור גיימסטופ שנת 2020 לא הייתה שנה טובה מאוד בניהול החנויות הפיזיות שלה, ורבים מסניפיה נסגרו. מניות החברה הוחזקה על ידי מנהלי קרנות רבים בפוזיציית שורט (כלומר, ההימור היה על ירידות ערך של המניה) והערך שלה דשדש, ונסחר בערכים של פחות מחמישה דולרים עד סוף אוגוסט אשתקד (2020), ופחות מ – 20 דולרים עד סוף שנת 2020.

ואז, משהו קרה. ממש בין לילה, זינק ערך המניה עד לשווי הלא ייאמן של כמעט 350 דולרים בסוף ינואר 2021. עד תחילת פברואר נסחרה המניה סביב שער של 50 דולרים, כלומר, קפיצת הערך במחירי המניה לא שיקפו את השווי האמיתי של החברה, ומחירי המניה נפלו.

מה קרה למניית גיימסטופ שמחירה קפץ כך? לא נלאה אתכם שוב בסיפור השלם של צעירי פורום WSB, שהחליטו לשנות את כללי המשחק מתוך נקמנות בהפסדים הגבוהים של הוריהם בשוק ההון לאורך השנים הארוכות של משבר הסאב פריים לפני יותר מעשור. פורום "המשקיעים" של Wall Street Bets, הפך פלטפורמה למשקיעים צעירים שחולקים אסטרטגיה ומנהלים מעין מיני הפיכה שמשפיעה באופן דרמאטי על מחירי המניות. מדובר בקבוצת משקיעים צעירים המונה מעל שבעה מיליון משקיעים צעירים שפועלים בתיאום מלא, רוכשים, מחזיקים ומוכרים מניות כאחד. כשהחבר'ה של WSB החליטו להשקיע במניית גיימסטופ, כפי הנראה רק על מנת לגרום נזק למשקיעים המסורתיים שהחזיקו אותה בפוזיציית שורט, מה שקרה הוא שערך המנייה קפץ במאות אחוזים.

עונת הדו"חות: גיימסטופ מאכזבת

ב – 23.3.21 פורסמו דו"חות רבעוניים סיכום שנת 2021 מטעם חברת גיימסטופ, ועל אף שלא מדובר בחברה רווחית במיוחד, הדו"חות שלה הצליחו לאכזב גם את האנליסטים השמרנים שלא ציפו לגדולות. עם רווח של 1.34 דולרים למנייה (לעומת רווח של 1.27 דולרים למנייה ברבעון האחרון של 2019), החברה לא עמדה בתחזיות וההכנסות בפועל היו נמוכות מהצפי.

מיד לאחר פרסום הדו"ח בסוף מרץ איבדה המנייה, שנסחרה במחיר של כ – 183 דולרים, כ – 33% מערכה, ומחירה ירד לכ – 120 דולרים למנייה. יום אחר כך, ב – 25 למרץ, מחיר המניה עלה שוב והיא נסחרה סביב שער של 183 דולרים למניה.

המשחק המסוכן של צעירי WSB

ניראה, אם כן, שהמשקיעים הצעירים של WSB שומרים על ערך המנייה גבוה, שלא בהתאם לשווי השוק או לביצועי החברה בפועל. יש כאן אמירה מעניינת, שמדגישה את נושא השפעת המשקיעים עצמם, עמדותיהם והמחיר שהם מוכנים לשלם, על מחירי המוצרים להשקעה אולם כדאי לזכור, שכאשר מחירה של מניה אינו משקף את שווי השוק שלה, אפשר להניח שבטווח הארוך המחיר ישתנה.

בדיקה ,השוואה וניתוח בין בתי ההשקעות השאירו פרטים ומומחה מטעמינו יחזור אליכם בהקדם

*אין במאמר זה, בחלקו או במלואו, כל הבטחה להשגת תשואות מהשקעות ואין האמור מהווה יעוץ מקצועי להשקיע בתחום כזה או אחר

להשוואה, בדיקה וניתוח בין בתי ההשקעות השאירו פרטים ומומחה מטעמינו יחזור אליכם בהקדם

דילוג לתוכן