יבואני הרכב בישראל בלחץ: מודל Y של טסלה כאן

טסלה

בתחילת השנה נפתחה רשמית האפשרות להזמין רכבים חשמליים מבית היוצר של טסלה בישראל. אז, שיווקה טסלה שלושה דגמים בלבד: מודל X, רכב פנאי גדול שנמכר בישראל תמורת כמעט 600,000 ₪; מודל S, רכב סלון מפנק שגם הוא נמכר במחירים פחות מתאימים לחדירה אגרסיבית לשוק החל מ – 535,000 ₪, ומודל 3, הוא המודל האטרקטיבי ביותר בישראל, שעלותו מתחילה בקצת פחות מ – 200,000 ₪ ומאז השקתו בארץ, נמכרו לא פחות מאשר 3,500 ממנו, מה שהפך אותו לאחד הרכבים הנמכרים ביותר בישראל.

ממש לאחרונה, דווח ברשימת הרכבים החדשים לייבוא לישראל מטעם משרד התחבורה על דגם חדש שמגיע לארץ בקרוב, הוא דגם הקרוסאובר של טסלה: טסלה Y. מדובר ברכב פנאי שטח, מרווח ונמכר גם בגרסת שבעה מקומות למשפחות גדולות. מחירו ההתחלתי של הדגם בישראל עוד לא נקבע סופית אולם המחיר שפורסם באותו הדו"ח של משרד התחבורה עומד על פחות מ – 300,000 ₪ לגרסה הבסיסית של דגם הלונג ריינג' בעל שני המנועים. ככל הנראה, מחיר המכירה הסופי יהיה גבוה מזה והוא כמובן תלוי ביבואן הרכבים, אולם אם לשפוט לפי ממוצע התמחור במדינות שכבר משווקות את הרכב החשמלי החדש, מדובר בתמחור שנע סביב ה – 10% מעל מחירו של דגם 3 הפופולארי.

דגם שיש לו הרבה מה להציע

דגם Y של טסלה מגיע בעל מרכב זהה לזה של טסלה מדגם 3, וזה מסביר את פער המחירים הלא גדול. הוא מציע שפע של מאפיינים מפנקים במיוחד, עם מרחב ישיבה שאנחנו מכירים רק מטסלה, מספר מצומצם מאוד של כפתורים ומכוונים המאפשרים שליטה מלאה על מגוון נרחב של מאפיינים כולל אפילו מיקום ההגה והזווית שלו וטמפרטורת החימום של כל אחד מהמושבים; מסך תצוגה טאץ' מרכזי עם עדכוני FOTA מהאוויר, וכמובן, גג זכוכית מחוסמת וכהה עם חוסמי קרינת UV, שלא רק מספק את המראה היוקרתי ומעורר הקנאה לרכבי הטסלה, אלא גם משפר את חלוקת המקום והופך את הרכב הרבה יותר נוח, במיוחד לנהגים גבוהים. מערכות אוטומטית הופכות את הנהיגה ברכב מסקרנת, וגם בטוחה יותר. טסלה Y מצוידת במערכת של ארבע מצלמות, אחת מכל צד של הרכב, המאפשרות התרעה במקרים של אי שמירה על מרחק. מצב Sentry יאפשר צילום סביבת הרכב גם כשהוא לא נוסע והתראה כשמישהו מתקרב, כולל שמירת הצילום בענן.
אפשר להזמין את טסלה Y, בתוספת תשלום, עם מערכת של נהיגה אוטונומית, שגם הוא מגיע עם פיצ'רים מסקרנים לכל הפחות. אחד מהם, שחשוב לנו להזכיר, הוא פיצ'ר המכונה Summon: אתם יכולים לקרוא לטסלה שלכם, והיא תגיע אליכם. מערכת הזיהוי וההתנהגות האוטונומית בכביש כוללת אבחנה בצבעים, זיהוי עצמים והצגתם על מסך הרכב ואפילו חניה אוטומטית. כמו כן, המערכת מתזכרת ועושה בדיקת ערנות לנהג מדי פעם כמו למשל נגיעה בהגה או באחד מכפתורי השליטה על הרכב.

חמישה כוכבים במבחני הריסוק

מבחינה טכנית, מדובר ברכב שאנחנו צופים לו הצלחה גדולה, אולי אפילו גדולה יותר מזו שזכה לה מודל 3 בתחילת השנה. נזכיר שמדובר בדגם שזכה לציון האולטימטיבי במבחני הריסוק המוכרים של מכון הבטיחות האמריקאי – בכל המבחנים ומכל הצדדים. הרכב זכה בדירוג של חמישה כוכבי בטיחות, תודות למרכב עמיד וחזק במיוחד ומרכז כובד נמוך. שתי הגרסאות הצפויות להגיע לארץ הן גרסת ה – Long-range עם שני מנועים חשמליים, וגרסת ה – Performance המשופרת. גרסת הלונג ריינג' של הדגם מגיעה עם מנוע של 258 קילוואט ו – 351 כוחות סוס, ומאיצה מ – 0 ל – 100 קמ"ש בתוך קצת יותר מ – 5 שניות. טווח הנסיעה שלה הוא כ – 500 קילומטרים ומהירות הנסיעה המרבית 217 קמ"ש. גרסת הפרפורמנס מגיעה עם מנוע של 340 קילוואט ו – 462 כוחות סוס, ומאיצה מ – 0 ל – 100 קמ"ש בתוך כ – 3.7 שניות. טווח הנסיעה שלה הוא כ – 480 קילומטרים ומהירות הנסיעה המרבית מעל 240 קמ"ש.

לבדיקה , השוואה וניתוח בין בתי ההשקעות השאירו פרטים ומומחה מטעמינו יחזור אליכם בהקדם

*אין במאמר זה, בחלקו או במלואו, כל הבטחה להשגת תשואות מהשקעות ואין האמור בו מהווה ייעוץ מקצועי לבצע השקעות בתחום כזה או אחר.

המשווה#

סוכן ביטוח או מתכנן פיננסי?

#המשווה – צרכנות חכמה תכנון פיננסי – קווים לדמותו בהגדרתו, תכנון פיננסי הוא בחינה הוליסטית מקיפה של כל נכס פיננסי או פנסיוני העומדים לרשותנו כגון…

300 אלף

מועדון ה- 300,000

איפה אפשר להשקיע 300,000 שקלים? צברתם 300,000 שקלים (או יותר) ולא בטוחים  מה לעשות עם הכסף? במאמר זה, אנו הולכים להתמקד ב 3 אופציות השקעה…

להשוואה, בדיקה וניתוח בין בתי ההשקעות השאירו פרטים ומומחה מטעמינו יחזור אליכם בהקדם

דילוג לתוכן