הדבר הגדול הבא בעולם ההשקעות?

תעודת סל באז

סביבה משתנה מביאה איתה בתוך זמן קצר, גם כללים משתנים, בשווקים השונים. ראינו את זה באופן ברור (ואפילו כואב) במסחר בשוק ההון, כשצעירי פורום WSB התאגדו כצבא לא קטן של משקיעים, וגרמו לעלייה של מאות אחוזים בשווי המניה המאוד אזוטרית של גיימסטופ, מנייה שכיכבה בפוזיציית שורט בתיקי ההשקעות המסורתיים, והובילה משקיעים מוסדיים רבים להפסדים כבדים (לפחות לזמן קצר).

המקרה של גיימסטופ, הבהיר בשוק ההון שמשקיעים צעירים יכולים בהחלט לשנות את כללי המשחק. רשת האינטרנט מאפשרת בקלות לאגד כוחות (ובמקרה של מניית גיימסטופ דובר במיליוני משקיעים) ולהשפיע על מחירי מוצרים להשקעה, שלא לומר ממש "להריץ מניות".

מי שהשכיל לקרוא את המפה באופן מדוייק, נכנס להשקעה במניית גיימסטופ בתחילת השנה. מי שהשקיע 1,000 דולרים במניית גיימסטופ בתחילת ינואר 2021, יכול היה לפדות את ההשקעה עם יותר מ – 20,000 דולרים ב – 27 לינואר, או, אם פספס את תאריך היעד הזה, יכול היה להשיג מעל 15,000 דולרים לקראת סוף מרץ ב"פיק" השני של עליית המחירים של המנייה. אבל, מי יכול היה לצפות כזה מהלך של מאורעות, במיוחד, כשזו הפעם הראשונה שבה קבוצה גדולה של משקיעים קטנים מאגדת כוחות בצורה כל כך בלתי צפויה?

אם גם אתם שואלים את עצמכם, איך הייתם יכולים להגדיל את הסיכוי "לעשות קופה" ממניות שנהנות מ"באזז" ברשתות החברתיות, ובפרט אלו של המשקיעים הצעירים שניראה שהם נוטים לפעול כגוף אחד, הנה מוצר השקעה שכדאי להכיר: מדובר בתעודת סל בשם BUZZ, שהתפקיד שלה הוא לסרוק את הפורומים של המשקיעים הצעירים, ולבצע השקעות בהתאם.

תעודת סל חדשה שמתאימה את עצמה לטרנדים המהירים של שוק ההשקעות

חברת ההשקעות הגלובלית VanEck מחדשת, ומוכיחה שהיא מסוגלת להתאים את עצמה לשינויים המהותיים בשוק ההון. החל מתחילת חודש מרץ השנה (2021), אפשר להשקיע בתעודת סל בשם BUZZ, הסוקרת באופן אוטומטי את הפורומים הגדולים והרשתות החברתיות של המשקיעים הקטנים, ומייצרת באופן שוטף המלצות להשקעה על פי הפרסומים בפורומים אלה.

החברה מספרת כי אלגוריתם ההשקעה קורא בכל יום מעל עשרה מיליון פרסומים במיקומים רלוונטיים, כשהמטרה היא לזהות את ה"הייפ" הבא של המשקיעים הצעירים, להשקיע במנייה לפני שמתחילה עליית הערך שלה – ולצאת מההשקעה בזמן, מפני שהשקעות המבוססות על מסרים חברתיים הן בדרך כלל השקעות שלא מבוססות על מחירי השוק של החברות והן נמשכות לתקופה קצרה בלבד.

מדד הבאזז – האם זו באמת דרך טובה לסחור במניות?

הבורסה היא שוק שמהווה אלטרנטיבה לאפיקי השקעה סולידיים, כאשר היא מאפשרת מחד לרכוש מוצרי השקעה ולאפשר לחברות וארגונים לגייס הון לצורך המשך הפעילות שלהם, ומאידך, היא מאפשרת למשקיעים קטנים כגדולים "להמר" ולהיות חלק מההצלחה של ארגונים מונפקים שונים, ובכך, ליהנות מהרווחים שארגונים אלה מייצרים בזכות השתתפות במימון הפעילות (בצורה של רכישת מניות).

ברור לכל כי האופן הצפוי, הנכון והכנה עבור פעילות בשוק ההון מתרחש כאשר מחירי המניות משקפים את שווי השוק לצד צפי המשקיעים לשינויים עתידיים בפעילות החברה. המשקיעים הצעירים שמבצעים השקעות חברתיות כאיש אחד ומשפיעים על מחירי המוצרים בשוק ההון, אינו מדוייק ביחס לשווי השוק של החברות ועל כן הוא כנראה מזיק גם למשקיעים, בטווח הארוך, וגם לחברות.

מובן מאליו כי המשקיעים במוצרים שיש להם "הייפ" באותו פורום של משקיעים צעירים, הם משקיעים לטווח קצר הנדרשים לשמור על ערנות בכל הקשור לעליות וירידות (שהן בדרך כלל חדות) במחירי המוצרים. זה אולי זמן טוב להזכיר את העיקרון הראשון להשקעות של ה"אורקל מאומהה", הוא וורן באפט שלאורך שנות חייו ייצר הון עצום רק ממסחר במניות, והוא חוזר ואומר שהוא לא היה משקיע בחברה שהוא לא מעוניין להיות הבעלים שלה, או להחזיק את מניותיה לאורך זמן.

אם כן, לא ברור שמוצרי השקעה שמקבלים רוח גבית ממיליוני משקיעים מרדנים בסכומים קטנים הם מוצרי השקעה שנכון מוסרית לתמוך בהם, אולם עבור מי שמחפשים הרפתקה, עניין, השקעות קצרות וטרנדיות, תעודת הסל BUZZ עשויה לעניין אותם, ולספק להם, ממש כשמה, את הבאזז שהם מחפשים.

בדיקה ,השוואה וניתוח בין בתי ההשקעות השאירו פרטים ומומחה מטעמינו יחזור אליכם בהקדם

*אין במאמר זה, בחלקו או במלואו, כל הבטחה להשגת תשואות מהשקעות ואין האמור מהווה יעוץ מקצועי להשקיע בתחום כזה או אחר

להשוואה, בדיקה וניתוח בין בתי ההשקעות השאירו פרטים ומומחה מטעמינו יחזור אליכם בהקדם

דילוג לתוכן