אליפות אירופה בכדורגל תחזיר את החיוך לבורסות ביבשת?

השקעות באירופה

יורונקסט היא בורסה למסחר בניירות ערך הגדולה ביותר באירופה והשישית בגודלה בעולם. למעשה, יורונקסט היא איחוד של כמה בורסות מרכזיות באירופה וביניהן בורסת אמסטרדם, פריז, בריסל, דבלין, ליסבון ואוסלו. בין השנים 2007 ל – 2014 מוזגה יורונקסט עם הבורסה ביו יורק ופעלה תחת השם NYSE Euronext. ב-2014 נפרדו דרכיהם של שתי הבורסות כאשר יורונקסט הנפיקה מניותיה לציבור ומאז הן נסחרות בבורסת יורונקסט בפריז תחת הסמל EPA: ENX.

ביורונקסט נסחרים מוצרים פיננסיים משלל סוגים, מניות, קרנות נאמנות, סחורות, מדדים, אופציות, תעודות אג"ח, מט"ח ועוד. מניותיהן של מספר חברות ישראליות נסחרות ביורונקסט ומשקיעים ישראליים פרטיים ומוסדיים פעילים בה. עבור מי שמעוניינים לבצע השקעות בניירות ערך הנסחרים ביורונקסט סיור משקיעים בבורסות הפועלות תחת מטרייתה הוא מעניין ורב ערך.

לפני שמגיעים לבקר בבורסות עצמן

סיור משקיעים בבורסת יורונקסט יכול להתמקד באחת הבורסות המרכיבות אותה או לכלול כמה מהן. היכרות עם מאפייניה של בורסה ייחודית זו תסייע להבין את האופן בו היא פועלת ולהפיק את המרב מן הביקור באתרים עצמם. עבור מי שמבקרים רק באחד מאתרי בורסת יורונקסט מומלץ לבחור בזו שבאמסטרדם, זאת מפני שתחילת דרכה של יורונקסט בבורסה זו הנחשבת למוסד הוותיק ביותר בעולם בו נסחרו ניירות ערך ולא רק סחורות.

שמה המלא של בורסת יורונקסט הוא EURONEXT N.V, קיצור של –European New Exchange Technology,N.V הם ראשי תיבות של ביטוי בהולנדית שפירושו "שותפות אנונימית" כאשר הכוונה היא לחברה בבעלות כלל מחזיקי המניות בה שהרכבם עשוי להשתנות בכל רגע.
יורונקסט נוסדה בשנת 2000 כאשר הבורסות באמסטרדם, פריז ובריסל מוזגו יחד. בשנת 2001 הנפיקה יורונקסט את מניותיה לציבור ובהמשך רכשה בורסות מרכזיות נוספות באירופה.
בשנת 2007 רכשה בורסת ניו יורק (NYSE) את יורונקסט אולם בשנת 2014 נפרדו דרכיהן, יורונקסט ביצעה מהלך הנפקה, גייסה 1.2 מיליארד דולרים ושבה להיות בורסה עצמאית. כיום נסחרים ביורונקסט מעל ל – 1,500 מוצרים פיננסיים שונים בשווי כולל של כ – 3 טריליון אירו (כ – 3.7 טריליון דולרים).

בורסת יורונקסט באמסטרדם

סיור משקיעים בבורסת יורונקסט ראוי שיכלול ביקור בבורסת יורונקסט באמסטרדם, שם, בתחילת המאה ה-17, החל המוסד הפיננסי את דרכו כאשר הבורסה באמסטרדם הפכה לשוק הראשון בו ניתן היה לרכוש ולמכור ניירות ערך ולא רק סחורות. מניות חברת הודו המזרחית ההולנדית היו המוצר הפיננסי הראשון שנסחר בבורסה.
מומלץ לתאם מראש סיור מודרך בבורסת יורונקסט באמסטרדם. סיור כזה יכלול ביקור ברחבת המסחר ההיסטורית, הסברים על הטכנולוגיה שמאחורי המסחר המודרני המקוון, פירוט הרכבם של תיקי השקעות אופייניים ועוד. אמסטרדם עצמה היא עיר עתירת אטרקציות. לצד הסיור בבורסת יורונקסט מומלץ לבקר גם מוזיאון וואן גוך, בית אנה פרנק, שוק הפרחים ובמוזיאון הימי. ייתכן ותהיו מעוניינים גם בסיור לילי ברובע החלונות האדומים וביקור באחד מבתי הקפה המפורסמים בהם עישון מריחואנה הוא חוקי.

בורסות יורונקסט נוספות

ביקור בבורסת יורונקסט באמסטרדם מאפשר לחוות את האופן בו המוסד הפיננסי העצום החל את דרכו אולם כדי להבין באמת עד כמה רחבה הפעילות בו כיום מומלץ לצאת מהולנד ולבקר בבורסות יורונקסט נוספות. יורונקסט נוצרה ממיזוג של בורסת אמסטרדם, פריז ובריסל לכן ראוי ששתי בורסות אלה תהיינה הבאות בתור.
לצד הביקור בבורסות עצמן, שתי הערים האירופאית העתיקות מציעות שלל חוויות. מי שמגיעים לראשונה לפריז וודאי ירצו לבקר במוזיאון הלובר, מגדל אייפל, ארמון ורסאי, שער הניצחון במעלה שדרות שאנזאליזה ועוד שלל אתרים היסטוריים ומודרניים כאחד.
בריסל, בירת בלגיה, אולי מוכרת פחות מפריז אולם גם בה לא חסרות אטרקציות כגון מוזיאונים, אתרים היסטוריים, ארמונות וגלריות.

לבדיקה , השוואה וניתוח בין בתי ההשקעות השאירו פרטים ומומחה מטעמינו יחזור אליכם בהקדם

*אין במאמר זה, בחלקו או במלואו, כל הבטחה להשגת תשואות מהשקעות ואין האמור מהווה יעוץ מקצועי להשקיע בתחום כזה או אחר

להשוואה, בדיקה וניתוח בין בתי ההשקעות השאירו פרטים ומומחה מטעמינו יחזור אליכם בהקדם

דילוג לתוכן