האם גיל הפרישה עתיד לעלות בקרוב?

פנסיה

העלאת גיל הפרישה: פרשנות מחודשת לגבי הפקדות לקופות החיסכון

העלייה המתמדת בתוחלת החיים מהווה אומנם מגמה חיובית אבל גם מגמה שבמסגרתה נדרש מכל אחד לבצע חשיבה מחודשת לגבי נתיבי החיסכון. אם עד לפני מספר שנים החוסכים שהגיעו לגיל הפרישה יכלו לנוח על זרי הדפנה בעקבות הפקדות לפוליסת חיסכון או קופת גמל להשקעה, כיום צעירים רבים אינם מפקידים כספים או לחילופין אינם מבינים את המשמעויות מרחיקות הלכת של העתיד בכל הקשור לשוק התעסוקה. שוק התעסוקה משתנה, לא מעט בזכות פורשים לגמלאות שמחליטים להמשיך את עבודתם גם לאחר שהגיעו לגיל הפרישה. למרות שמדינות רבות ברחבי העולם העלו את גיל הפרישה באמצעות הליכי חקיקה, בישראל המצב עדיין נשאר כשהיה. עם זאת, החדשות הטובות הן שאם אכן יעלה גיל הפרישה באופן הדרגתי, אתם כמשקיעים תוכלו לנצל זאת לטובת יצירה של אסטרטגיית הפקדות לקופות חיסכון כמו גם ניצול של הטבות מס כמו תיקון 190, כחלק מיצירה של רווחה כלכלית המאפשרת לשמור על איכות החיים, גם לאחר גיל הפרישה.

שינוי מגמה שמשפיע על הכיס של כל אחד ואחת מאיתנו

עדות לשינוי  מגמה ניתן לראות לא רק אצל העובדים אלא גם בביטוח הלאומי אשר מחליט לשנות אסטרטגיה, ולבחון אפשרות להעלאת גיל הפרישה, דבר שלא נעשה מזה כ 20 שנה. מנכ"ל הביטוח הלאומי מאיר שפיגלר הודיע בכנס של לשכת עורכי הדין כי היכולת לחיות חיים איכותיים גם לאחר גיל הפרישה הצטמצמה באופן משמעותי לאור קיטון בהכנסות. לצערנו, רבים מוצאים את עצמם לאחר הפסקת העבודה והיציאה לפנסיה עם הכנסות נמוכות כמו גם ניהול לקוי של עלויות דמי הניהול וההפקדות של הכספים הנזילים במכשירי חיסכון שונים – בייחוד בכל הקשור להפקדות לפק"מ. למעשה, הריבית האפסית בבנקים הובילה לשחיקה של הכספים ובהתאם לכך נשים שעברו את גיל 62 וגברים מעל גיל 67 נאלצים לבחון מחדש את היכולת לבצע החלטות כלכליות נבונות בתנאי קיצון, מצב שאותו ניתן למנוע באמצעות יצירת קשר עם מתכנן פיננסי.

דרך מתכנן פיננסי תוכלו לבצע חשיבה מחודשת לגבי ההפקדות לקופות החיסכון כמו גם לבחון כיצד ניתן להוזיל את עלויות דמי הניהול כמו גם העמלות. מדובר בשירות ללא תשלום הכולל בדיקה, השוואה וניתוח שדרכו ניתן לבצע תכנון פיננסי חכם – כחלק ממגמה של יציאה לגיל הפרישה בגיל מאוחר ועם ביטחון פיננסי איתן לכל מטרה.

לבדיקה , השוואה וניתוח בין בתי ההשקעות השאירו פרטים ומומחה מטעמינו יחזור אליכם בהקדם

*אין במאמר זה, בחלקו או במלואו, כל הבטחה להשגת תשואות מהשקעות ואין האמור מהווה יעוץ מקצועי להשקיע בתחום כזה או אחר

להשוואה, בדיקה וניתוח בין בתי ההשקעות השאירו פרטים ומומחה מטעמינו יחזור אליכם בהקדם

דילוג לתוכן