דירוג קופות הגמל לבני 50-60 עבור 2020

דירוג קופות הגמל

#המשווה – צרכנות חכמה

רקע – לדעת ליצור הזדמנות ממציאות קיימת

קופת גמל היא מוצר חובה עבור כל אדם בוגר בישראל, בסופו של דבר מדובר בחיסכון ארוך טווח שלנו, חיסכון עבור הפרישה. קופות הגמל מנוהלות על ידי חברות הביטוח ובתי ההשקעות המובילים, על פי הערכות מדובר בסכומי עתק שמקרבים לטריליון ₪. אמנם, אנחנו חייבים על פי חוק קרן פנסיה או קופת גמל, אך יש לנו את הכוח לבחור את הגוף שינהל עבורנו את החסכונות לפרישה. מדובר בהחלטה חשובה שיכולה לעשות את ההבדל הגדול, לכל פרומיל אחוז בחיסכון ארוך טווח יש משמעות גדולה עבור הפנסיה שלכם. קופת גמל היא מוצר שמתאים לשכירים ועצמאיים כאחד, אז איך בוחרים את קופת הגמל הטובה ביותר, ועל מה צריך לתת את הדגש? בואו נדבר על זה.

עולם ההשקעות לצד פריחה ושלכת

ביום חמישי הקרוב ננעל את שנת 2020 באופן רשמי, במקומות רבים נפרד מהשנה בצורה פשוטה, ללא מסיבות וללא חגיגות, שנת 2020 הייתה מאתגרת לרבים מאיתנו, היא שנה שלימדה אותנו לחשוב מחדש על הדברים הפשוטים ביותר. יש דברים שיעברו שינוי גדול, ויש דברים שיישארו אותו הדבר. עולם ההשקעות והכלכלה ממשיכים לצלילי הקפיטליזם ממזרח ומערב, אנחנו נמשיך כמו בכל חודש להפקיד כספים לקופת הגמל שלנו והם ימשיכו לנהל עבורנו את הכספים. מי ינהל טוב יותר ומי פחות טוב? אין לדעת, אבל בהחלט ללמוד מהעבר על אופן ניהול הכספים של הגופים הפיננסים בנוגע לעתיד.

קופת גמל

הנתונים נלקחו מאתר גמל נט והם מעודכנים לתאריך 30/11/20

הצלחה היא דבר ממגנט

בשנים האחרונות עולם הטכנולוגיה התפתח בצורה בלתי רגילה, הטכנולוגיה הצליחה להפוך תהליכים רבים לפשוטים יותר, כיום, בלחיצת כפתור פשוטה אנחנו יכול לראות את כל האינפורמציה בנוגע לקופת הגמל שלנו. בלחיצת כפתור נוספת, אנחנו יכולים לערוך בדיקה והשוואה ביחס לקופות גמל אחרות, כל המידע זמין ונגיש לנו המשקיעים והחוסכים. לנהל כספים זאת בהחלט אחריות גדולה, לדעת לנהל סכומי עתק לאורך שנים ולהשיג תשואות נהדרות, זאת מומחיות. בכל סוף שנה עורכים בדיקות והשוואות בנוגע לקופות הגמל, קרנות הפנסיה וקרנות ההשתלמות. בשנה האחרונה, היה קשה להתעלם מהיקף הגיוסים של גופים מסוימים וקשה יותר היה להתעלם מפדיונות עתק של גופים אחרים, יצאנו לבדוק מה הם הגורמים המשמעותיים ביותר שיוצרים את ההבדל בין גיוס לפדיון אצל הגופים הפיננסים המובילים בישראל.  כמו שניתן לראות בטבלה, השקעות צריך לדעת לנהל לטווח ארוך, באמצעות הטבלה ניתן ללמוד רבות על הגיוסים הפדיונות ועל נדידת הכספים הגדולה בין גופי ההשקעות.

ניתוח מגמות ותשואות 2020

בטבלה העליונה ניתן לראות כי אלטשולר שחם מובילים באופן משמעותי בתשואות, מדובר על תקופה ארוכה ומשמעותית. בנוסף לכך, ניתן לראות כי הראל, פסגות ומנורה הצליחו לסיים את השנה האחרונה בצורה מאכזבת מאד עבור החוסכים, התשואות היו נמוכות משמעותית משאר הגופים. כאשר מדובר בחיסכון ארוך טווח לכל חצי אחוז יש משקל עצום עבורכם. ההפתעה הגדולה ביותר של השנה היא מור, קופת הגמל של החברה הצליחה להשיג את התשואה הטובה ביותר בשנה האחרונה, תשואה חלומית של כ-13.53%.

הנוסחה פשוטה, לכל סיבה יש תוצאה

לאחר שניתחנו את נושא התשואות, נושא הגיוסים והפדיונות ברור הרבה יותר. את 2020 אלטשולר שחם אשר מובילה בתשואות בשלוש שנים האחרונות, גייסה סכום שיא של כ-3.8 מיליארד ₪. מור בית השקעות, הפתעת השנה עם תשואה מדהימה של כ-13.53% הצליחה לגייס השנה כ-1.9 מיליארד ₪. הגופים עם התשואות המאכזבות שילמו מחיר יקר של פדיונות, פסגות גדיש לבני 50-60 פדתה מתחילת השנה כ-3.06 מיליארד ₪, הראל גמל מסלול לגילאי 50-60 פדתה כ-544 מיליון ₪, מנורה מבטחים פדתה כ-290 מיליון ₪.
מתוך 12 גופים ברשימה ניתן לראות שכ-6 סיימו עם גיוס חיובי, וכ-6 סיימו עם גיוס שלילי. כיום, האצבע של המשקיעים והחוסכים קלה על ההדק, הם יודעים לדרוש את הטוב ביותר בכל נקודות זמן, ולכן, גופים שמצליחים להשיג תשואות טובות מגייסים כספים רבים, וגופים עם תשואות פחות טובות פודים כספים רבים.

קופת גמל

הנתונים נלקחו מאתר גמל נט והם מעודכנים לתאריך 30/11/20

לסיכום עולם קופות הגמל והחיסכון ארוך טווח

אמנם, כולנו מחויבים על פי חוק להפקיד בכל חודש מהמשכורת החודשית שלנו כספים לקרן הפנסיה או לקופת הגמל, אך אנחנו בפירוש לא מחויבים לגוף כזה או אחר, יש לנו המשקיעים והחוסכים אלטרנטיבות רבות לבחור את הגופים הטובים ביותר עבורנו. לנהל כספים במשך זמן רב ולהשיג תשואות מצוינות זאת מומחיות. לכן, ציבור גדול בוחר ללכת לקופות שיכולות להשיג עבורו ערך גדול יותר ובצורה משמעותית עבור הכספים לאורך זמן. מטבלת הגיוסים והפדיונות ניתן ללמוד בעיקר שהציבור מביע אמון בגופים שמצליחים לספק את התוצאות הטובות ביותר, גופים אשר נכשלים במשימתם בעיניי החוסכים משלמים מחיר יקר של פדיונות גדולים. לכל אחד ממכם יש את האפשרות לבחור לבצע בדיקה והשוואה ללא עלות כבר עכשיו, כדי שגם אתם תזכו לנהל את הכספים שלכם באחד הגופים המובילים בשוק בתקופה הקרובה, קופת גמל היא מוצר עבור שכירים ועצמאים כאחד. כבר היום אתם יכולים ללא עלות וללא התחייבות לעשות שינוי מסלול בקופת הגמל שלכם, בגוף הפיננסי שמנהל עבורכם את הכספים ועוד. השאירו פרטים ומתכנן פיננסי מקצועי יחזור אליכם בהקדם האפשרי.

בדיקה ,השוואה וניתוח בין בתי ההשקעות השאירו פרטים ומומחה מטעמינו יחזור אליכם בהקדם

*אין במאמר זה, בחלקו או במלואו, כל הבטחה להשגת תשואות מהשקעות ואין האמור מהווה יעוץ מקצועי להשקיע בתחום כזה או אחר

להשוואה, בדיקה וניתוח בין בתי ההשקעות השאירו פרטים ומומחה מטעמינו יחזור אליכם בהקדם

דילוג לתוכן