מתכנן פיננסי או יועץ בבנק?

מתכנן פיננסי או יועץ בבנק

#המשווה – צרכנות חכמה

מה זה מתכנן פיננסי ומה זה תכנון פיננסי?

תכנון פיננסי זה שירות שמאפשר לנו להתנהל בצורה נכונה ואחראית בכל ההיבטים הכלכליים בחיינו, שירות שמאפשר לנו היום לתכנן את המחר. העולם הפיננסי מתפתח במהירות רבה לצד הגלובליזציה והטכנולוגיה, במהלך ההתפתחות אנחנו גדלים, לומדים, עובדים ומתקדמים לאורך מסלול חיינו, במסלול זה אנו צוברים נכסים פיננסים סחירים ונכסים פיננסים לא סחירים, את הנכסים האלה צריך לדעת לנהל ולפתח עבור העתיד שלנו ועבור העתיד של המשפחה שלנו, אתם שואלים מדוע?  תוחלת החיים של גבר ישראלי היא כ-82 שנים ושל אישה ישראלית היא כ-85, כלומר הסבירות שלכם להגיע לגיל פרישה היא גבוהה מאד, גובהה יותר מאי פעם!

הגיע הזמן לתכנן את המחר

תפקידו של מתכנן פיננסי הוליסטי הוא לטפל במגוון הנושאים הפיננסים שלכם, המתכנן הפיננסי הוא אדם בלתי תלוי. כלומר, מדובר באיש מקצוע שעובד עם כלל הגופים הפיננסים המובילים בישראל ובשונה מהם, המתכנן הפיננסי רואה את התמונה הרחבה והגדולה בתחום הכלכלי המשפחתי שלכם ולא את החלק הקטן שמנוהל בגוף ספציפי כזה או אחר. כיום, מתכנן פיננסי מתמחה במספר תחומים וביכולתו לבנות אסטרטגיית השקעות בראייה כוללת ולטווח ארוך. צמד המילים "תכנון פיננסי" הן כבר מזמן הרבה יותר מרק סיסמה באוויר, אלא דרך חיים אשר אלפי ישראלים מאמצים על מנת להבטיח לעצמם שקט וביטחון כלכלי בעתיד.

 תכנון פיננסי

  • הגדרה ותיעדוף של מטרות כלכליות בהווה ובעתיד
  • בניית "מפת יעדים" פיננסים – מהם השלבים שעלינו לעבור כדי להשיג את המטרות והיעדים שלנו, לחזק את החולשות ולשמר את החוזקות.
  • תקציב חודשי – בניית תקציב המתחשב בהיקף ההכנסות והיקף ההוצאות החודשיות.
  • ניהול ומיפוי של נכסים פיננסים: קרן פנסיה, קרן השתלמות, קופות גמל, נכסי נדל"ן ופיקדונות.
  • תכנון מיסוי: ניהול ההוצאות וההכנסות תוך שימוש בזכויות ובהטבות מס המגיעות לנו עפ"י חוק – כולל תכנון מס והתנהלות מול רשויות המס לאחר היציאה לפנסיה.
  • תכנון החיים הכלכליים לאחר הפרישה

השוואה בין מתכנן פיננסי חיצוני לבין יועץ פיננסי בבנק

מתכנן פיננסי

לסיכום, קיימים הבדלים מהותיים בין יועץ פיננסי בבנק למתכנן פיננסי חיצוני כאשר מעל הכול, היועץ הפיננסי בבנק דואג בעיקר לאינטרס הבנקאי בעוד המתכנן הפיננסי החיצוני דואג לאינטרס שלנו.

  1. דאגה ללקוח – מתכנן פיננסי חיצוני עובד עם כלל הגופים הפיננסים המובילים והאינטרס שלו הוא להשיג עבור הלקוח את הטוב ביותר, יש באפשרותו לקחת טוב מכל גוף ולהפוך את השלם לגדול מסך כל חלקיו עבור לקוחותיו. מתכנן פיננסי בבנק עובד מול יעדים ואינטרס של מערכת בנקאית שפעמים רבות בגלל עודף בירוקרטיה הופכת את השירות למסורבל ולא יעיל. כלומר, איש מקצוע טוב דואג ללקוחותיו גם בבנק וגם חיצוני אך המערכת הבנקאית מאפשרת ליועץ הפיננסי להעניק לכם פחות.
  2. זמינות – בדרך כלל מתכנן פיננסי חיצוני עצמאי זמין לכם תמיד, כאשר עובדים עם אדם שאחראי על הנכסים שלכם ודואג לכם 24/7 מתוקף תפקידו, אתם יכולים להתקשר להתייעץ ולחשוב יחד על אסטרטגיות חדשות לעתיד ואף במצבי חירום שמצריכים מענה מידי. יועץ פיננסי במערכת הבנקאית הוא שכיר, הוא יכול ויהיה זמין עבורכם בשעות פעילות הבנק.   אז אם מי תתייעצו שהבנק סגור? 
  3.  ידע וחשיפה – מתכנן פיננסי חיצוני חשוף לעולם השקעות גדול ורחב יותר, בשונה ממתכנן פיננסי בבנק שם בקיאותו מסתכמת במערכת הפיננסית שהוא מכיר. אצל המתכנן הפיננסי החיצוני הידע והבקיאות חוצים גבולות במגוון פרויקטים והשקעות.

מתכנן פיננסי יודע לעצב את החיים שלכם בצורה אופטימלית, איש מקצוע איכותי צריך לדעת להוביל אתכם באמצעות אסטרטגיה למקום טוב יותר. בזכות ניסיונו וידע רב שצבר במהלך השנים המתכנן הפיננסי רואה את תמונת ההשקעות הכוללת ולכן הוא מדבר את השפה הפיננסית והמקצועית מול בתי ההשקעות והגופים הפיננסים.

עם זאת, קבלת החלטה סופית האם ללכת לכאן או לכאן, צריכה להתבסס על יכולתו של המתכנן הפיננסי (הבנקאי או החיצוני) לתכנן בצורה אופטימאלית את כלל ההיבטים הכלכליים בחיינו כך שבעתיד נזכה ליהנות מחופש ואיתנות פיננסיים.

מתלבטים בין מתכנן פיננסי חיצוני ליועץ בנקאי? רוצים עצה אובייקטיבית מגורם בלתי תלוי? השאירו פרטים ואנו נדאג לקשר אתכם למתכנן פיננסי מקצועי אשר ישמח להעניק לכם ייעוץ ראשוני ללא עלות!

לבדיקה , השוואה וניתוח בין בתי ההשקעות השאירו פרטים ומומחה מטעמינו יחזור אליכם בהקדם

*אין במאמר זה, בחלקו או במלואו, כל הבטחה להשגת תשואות מהשקעות ואין האמור מהווה יעוץ מקצועי להשקיע בתחום כזה או אחר.

להשוואה, בדיקה וניתוח בין בתי ההשקעות השאירו פרטים ומומחה מטעמינו יחזור אליכם בהקדם

דילוג לתוכן