אחת הדרכים היעילות לניהול השקעות הוא באמצעות תיק מנוהל באחת החברות המציעות את השרות. בשיטה זו, הכסף נשאר בחשבון הבנק הרגיל כך שהוא בטוח ומוגן היטב, והוא מנהל על ידי מנהל השקעות מורשה באמצעות ייפוי כוח שאתם מעניקים לו. מנהל ההשקעות שינהל את כספכם הוא איש מקצוע מורשה הבקיא בשוק ההון והוא ונעזר במחלקת האנליזה של בתי ההשקעות כדי לבחור עבורכם את ההשקעות הספציפיות המתאימות לכם.

יתרון נוסף הוא יכולת התגובה בזמן אמת. מנהל ההשקעות “יושב” על השוק כל הזמן ויכול להגיב לאירועים. אדם המנהל את השקעותיו באופן אישי לרוב עסוק בעניינים רבים ולא מחובר לשוק בכל רגע ורגע. מצד שני, מנהל ההשקעות מסייע להימנע מטעויות בזמן משבר, כשיש נפילות חזקות בשוק מסיבה כלשהי אנשים נוטים לעשות טעויות ולקבל החלטות אימפולסיביות. אם אתה נעזר במנהל השקעות הוא יסייע לך לעבור את המשבר ללא טעויות מיותרות.

עבור אדם ללא ניסיון בהשקעות, או שמתקשה למצוא את הזמן הדרוש לניתוח השוק או לניהול שוטף של התיק זהו פתרון שמציע כמה יתרונות בולטים: ניהול מקצועי ושקוף (ניתן לראות בכל רגע היכן מושקע הכסף) וכסף יחסית נזיל ובטוח.

אז מהם הצעדים הנחוצים על מנת לפתוח תיק השקעות מנוהל?

השלב הראשון: בירור ראשוני – איזה בית השקעות יסכים לקבל אותי?

למרבה הצער, לא כל בית השקעות יהיה מוכן לקבל את כספכם שכן לכל בית ישנה דרישת מינימום השקעה. בחלק מהמקרים מדובר ב-300 אלף שקל, במקרים אחרים לא יסתכלו עליכם אם אתם באים עם פחות ממיליון שקל. כאשר תיק ההשקעות יכלול ניירות ערך זרים סכום המינימום הנדרש עלול להיות אף גבוה יותר. זהו נתון שאפשר לבדוק בבית ההשקעות עוד לפני שקובעים פגישה או מרימים טלפון לשיחה ראשונה.

שלב שני: בחירת בית השקעות

אחרי שראינו איזה בתי השקעות מתאימים לגודל התיק שלנו נקבע פגישות בכל אחד מהם על מנת לשמוע פרטים נוספים שיעזרו לנו לבחור ביניהם. הקריטריונים הבאים יסייעו לנו בהחלטה:

דמי ניהול ועמלות שונות

אולי הקריטריון החשוב ביותר. לאורך זמן דמי ניהול הם אחד הגורמים המשפיעים ביותר על התשואה הכוללת המתקבלת. בתיק השקעות מנוהל לרוב מדובר בסכום שבין 0.5% ל-0.8%, תלוי בגודל התיק וביכולת המשא ומתן שלכם.

מוניטין ואיתנות פיננסית

יש לבחור בית השקעות אמין מבוסס ויציב עם ניסיון וותק בניהול תיקי השקעות. לא כדאי לרדוף אחרי “כוכבים לרגע” שמנסים לשכנע אתכם בעזרת פרסומות נוצצות. כמו כן כדאי לבדוק את מנהל ההשקעות הספציפי של התיק שלכם – אמינות יושר, יחס אישי, ביצועי עבר.

השוואת תשואות

ניתן לברר תשואות עבר של תיקים מסוגים שונים. חשוב לבדוק לאורך תקופה ארוכה ככל האפשר ולא להסתנוור מתשואות גבוהות בזמן הקצר (במיוחד בגופים קטנים יותר). אפשר להתרשם מהאיכות של מחלקת האנליזה של בית ההשקעות גם מבדיקת ההישגים של מוצרים אחרים שהוא משקיע (קופות גמל, קרנות השתלמות, קרנות נאמנות).

שרות ורמת זמינות

כמה זמן לוקח למנהל לעלות? כמה מסובך היה לקבוע פגישה?

 

 

להשוואה מקיפה בין בתי ההשקעות המובילים בארץ ובחו”ל על ידי מתכנן פיננסי בלתי תלוי השאירו פרטים ומומחה מטעמינו יצור אתכם קשר בהקדם!

   

   

  שלב שלישי – קביעת מדיניות השקעה 

  לאחר שבחרנו את הבית ההשקעות נקבע פגישה עם מנהל ההשקעות שנועדה לקבוע את מדיניות ההשקעה בתיק האישי שלנו.

  איפיון צרכים

  מנהל ההשקעות יצטרך לאפיין את הצרכים הספציפיים שלכם. לצורך כך תצטרכו למלא (ייתכן שעוד לפני הפגישה עצמה, ואם לא אז בפגישה הראשונה) את “שאלון בירור צרכי הלקוח”. בשאלות יהיו שאלות שיבדקו את מאפייני הלקוח (מצב משפחתי, מספר ילדים, גודל התיק וכדו’), מהו טווח הזמן של ההשקעה (5 שנים? עד הפנסיה?) מהן המטרות אותן המשקיע רוצה להשיג (חסכון לקניית דירה? לילדים?). כמו כן מנהל ההשקעות ירצה להבין מהי רמת הסיכון שהלקוח מוכן או מסוגל לקחת על עצמו, ואיזה סוג השקעות הוא מעדיף.

  קביעת מדיניות השקעה

  על סמך הנתונים שהתקבלו היועץ יציע לכם מדיניות השקעה שמתאימה לכם. במדיניות יקבע מה הסכום שיושקע בכלי ההשקעה השונים, בעיקר מניות ואגרות חוב, האם ההשקעות יהיו בארץ או בחו”ל? עם חשיפה למט”ח או ללא? וכדו’.

  על פי רוב בתי ההשקעות מציעים כמה סוגי תיקים: משולב – מניות ואגרות חוב ביחסים שונים, גלובלי שממוקד בהשקעות בחו”ל, תיק הממוקד באג”ח, ממוקד דיבידנד, השקעות ESG (עם דגש על איכות הסביבה), תיק הבנוי על השקעה במדדים ולא בבחירת מניות, תיקים הממוקדים בתחום מסוים (טכנולוגיה, אנרגיה וכדו’) או שילוב של כמה תיקים. בכל תיק מנהל ההשקעות יציג בפניכם את רמת הסיכון שהוא מייצג.

  תוכלו לקבל את הצעתו של מנהל ההשקעות או להחליט על מדיניות אחרת. מכל מקום חשוב להקשיב להסבריו, שהרי זו הסיבה שבחרתם בו.

  שלב רביעי: מעקב

  מומלץ לא לנקוט במדיניות “שגר ושכח”. עקבו אחר התיק, התשואות ודמי הניהול מדי רבעון. מדי פעם בדקו שוב עם המתחרים אולי תוכלו לקבל הצעה טובה יותר או למצוא בית השקעות מוצלח יותר. ניתן לנייד תיק מבית השקעות לבית השקעות או אפילו מבנק לבית השקעות ללא בעיות מיוחדות. שנו את מדיניות ההשקעה בהתאם לשינויים בחייכם או ליעדים שאתה מציבים לעצמכם ולכסף שלכם. הקפידו על קריאה של הדוחות הרבעונים הנשלחים אליכם וקבעו פגישה תקופתית אצל היועץ.

  אור שושן

  *אין במאמר זה, בחלקו או במלואו, כל הבטחה להשגת תשואות מהשקעות ואין האמור מהווה יעוץ מקצועי להשקיע בתחום כזה או אחר


  להשוואה, בדיקה וניתוח בין בתי ההשקעות

  השאירו פרטים ומומחה מטעמינו יחזור אליכם בהקדם

   * אין במאמר זה, בחלקו או במלואו, כל הבטחה להשגת תשואות מהשקעות ואין האמור בו מהווה ייעוץ מקצועי לבצע השקעות בתחום כזה או אחר.

   עקומת התשואה ההפוכה ושוק האג”ח: אינדיקטור חכם לניבוי
   • אור שושן
   • 7 דק’ קריאה
   • לפני 4 שעה

   עקומת התשואה ההפוכה ושוק האג”ח: אינדיקטור חכם לניבוי עקומת התשואה ההפוכה ושוק האג”ח: אינדיקטור חכם לניבוי

   עקומת התשואה ההפוכה ושוק האג"ח: אינדיקטור חכם לניבוי מאת: שגיא חבסוב, מנהל השקעות לקוחות כשירים מבוא שוק האג"ח נחשב לשוק

   • לפני 4 שעה
   • 7 דק’ קריאה

   עקומת התשואה ההפוכה ושוק האג"ח: אינדיקטור חכם לניבוי מאת: שגיא חבסוב, מנהל השקעות לקוחות כשירים מבוא שוק האג"ח נחשב לשוק

   בוקר כלכלי 12.7.24: סגירה מעורבת בארה”ב וחיובית באירופה, השווקים במזרח לקראת סגירה מעורבת, הנפט עולה, המתכות היקרות נחלשות, השקל מאבד מערכו ובקריפטו עליות מתונות הבוקר
   • ליאור מור
   • 6 דק’ קריאה
   • לפני 14 שעה

   בוקר כלכלי 12.7.24: סגירה מעורבת בארה”ב וחיובית באירופה, השווקים במזרח לקראת סגירה מעורבת, הנפט עולה, המתכות היקרות נחלשות, השקל מאבד מערכו ובקריפטו עליות מתונות הבוקר בוקר כלכלי 12.7.24: סגירה מעורבת בארה”ב וחיובית באירופה, השווקים במזרח לקראת סגירה מעורבת, הנפט עולה, המתכות היקרות נחלשות, השקל מאבד מערכו ובקריפטו עליות מתונות הבוקר

   ארצות הברית המסחר בוול סטריט יפתח בהמשך היום והחוזים על המדדים המרכזיים מצביעים על פתיחה מעורבת. אמש, המדדים סגרו במגמה

   • לפני 14 שעה
   • 6 דק’ קריאה

   ארצות הברית המסחר בוול סטריט יפתח בהמשך היום והחוזים על המדדים המרכזיים מצביעים על פתיחה מעורבת. אמש, המדדים סגרו במגמה

   כלכלנים מובילים פסימיים . להקשיב להם או לא ?
   • אור שושן
   • 8 דק’ קריאה
   • לפני 17 שעה

   כלכלנים מובילים פסימיים . להקשיב להם או לא ? כלכלנים מובילים פסימיים . להקשיב להם או לא ?

    כלכלנים מובילים פסימיים . להקשיב להם או לא ? כותב: שגיא חבסוב, מנהל השקעות לקוחות כשירים. בעולם ההשקעות והכלכלה, תחזיות

   • לפני 17 שעה
   • 8 דק’ קריאה

    כלכלנים מובילים פסימיים . להקשיב להם או לא ? כותב: שגיא חבסוב, מנהל השקעות לקוחות כשירים. בעולם ההשקעות והכלכלה, תחזיות

   בשלושת החודשים האחרונים נרשמה ירידה מתמשכת באינפלציה בארצות הברית, מה שמעיד על יציבות כלכלית והתאוששות בשווקים. הנתונים החדשים פורסמו במועדים הבאים:
   • siteguru
   • 4 דק’ קריאה
   • לפני 1 ימים

   בשלושת החודשים האחרונים נרשמה ירידה מתמשכת באינפלציה בארצות הברית, מה שמעיד על יציבות כלכלית והתאוששות בשווקים. הנתונים החדשים פורסמו במועדים הבאים: בשלושת החודשים האחרונים נרשמה ירידה מתמשכת באינפלציה בארצות הברית, מה שמעיד על יציבות כלכלית והתאוששות בשווקים. הנתונים החדשים פורסמו במועדים הבאים:

   בשלושת החודשים האחרונים נרשמה ירידה מתמשכת באינפלציה בארצות הברית, מה שמעיד על יציבות כלכלית והתאוששות בשווקים. הנתונים החדשים פורסמו במועדים

   • לפני 1 ימים
   • 4 דק’ קריאה

   בשלושת החודשים האחרונים נרשמה ירידה מתמשכת באינפלציה בארצות הברית, מה שמעיד על יציבות כלכלית והתאוששות בשווקים. הנתונים החדשים פורסמו במועדים