המהפכה הגדולה נמצאת כאן

אנחנו למדים מההיסטוריה שמהפכות גדולות לא מודיעות על בואן, המהפכה התעשייתית לא הגיעה לצלילי פעמונים, היא הגיעה לצלילי מכונות שנבנו לשנות את העולם ואת האנושות. מכונות שהצליחו לקדם תהליכי גלובליזציה, המהפכה הירוקה, מהפכה של אנרגיה מתחדשת נמצאת איתנו זמן רב, מדובר במהפכה טבעית שתדע לחיות בשלום עם הטבע והאנושות, היא תדע לשלב בניהם. אפשר לומר שכל מהפכה מחפשת את העיתוי הנכון לפרוץ קדימה ולבסס את מעמדה בהיסטוריה. בשנים האחרונות אנחנו רואים את המהפכה הגדולה ביותר מתחילה לפרוץ צעד אחר צעד, כאשר עולם הרכב הכתיר את טסלה כדבר הגדול הבא, חברת טסלה אשר מייצרת רכבים חשמליים הפכה לחברת הרכב הגדולה בעולם, חברה שמייצרת רכבים באנרגיה מתחדשת, אנרגיה שעד לפני מספר שנים הייתה בגדר חלום הצליחה לכבוש את המציאות ולעקוף את כל יצרניות הרכב בדרך לפסגה. לאחרונה, גם הבורסה לניירות ערך הבינה את הפוטנציאל הגדול הגלום בתחום, בתקופה הקרובה תשיק הבורסה בישראל ממד בתחום האנרגיה המתחדשת, ממד הקלינטק. מדובר על מדד שיכלול 12 חברות מתחום האנרגיה המתחדשת אשר נסחרות בעשרות מיליארדי שקלים.

אתם יכולים להשקיע כמו כולם או שאתם יכולים להשקיע במחר

אפשר להשקיע במהפכה הגדולה, לא צריך להיות מנהל השקעות דגול או איש כספים בעל ניסיון רב כדי לראות אותה ממש מעבר לפינה, המהפכה נמצאת בכל תחומי החיים, בעולם הרכב, בעולם התעופה, בעולם החשמל ועוד ענפים רבים. כיום, מדינת ישראל נמצאת בשלב שלפני המהפכה הגדולה, כ-97% מהאנרגיה בישראל מיוצרת באמצעות חומרים מזהמים ולא ידידותיים לסביבה. כיצד ניתן לראות את המהפכה מעבר לפינה בארץ?

1 ) מעבר לאנרגיה ירוקה – בעולם ניתן לראות מגמה ברורה, השימוש באנרגיה מתחדשת נמצא במגמת עלייה מתמדת והשימוש באנרגיה מזהמת כמו דלק, פחם, אנרגיה גרעינית ועוד נמצא במגמת ירידה מתמדת. אם בעבר דלק היווה כ-50% מייצור האנרגיה העולמית, כיום, דלק מהווה רק 30% והמגמה ממשיכה להיות ברורה.
א ) מדינות לא מעוניינות בתלות הנפט ( הזהב השחור ) של מדינות ערב
ב ) מודעות סביבתית גדולה שהולכת וגדלה בשנים האחרונות

2 ) שמש – במדינת ישראל אפשר לומר שחסרים משאבי טבע, אך שמש מעולם לא הייתה חסרה כאן. למדינת ישראל יש את האקלים ויש את המוחות והידע כדי לעבור לשימוש באנרגיה מתחדשת לייצור חשמל. כבר היום ניתן לראות חברות ישראליות רבות מסביב לעולם אשר בונות תשתיות אנרגיה אלטרנטיבית. ישראל לא תישאר מאחור ובניגוד למגמה העולמית.

כשחלום הופך למציאות ואתם מחליטים להשקיע בו

פעמים רבות משקיעים או בני אדם שואלים את עצמם איך הייתי יכול לזהות את ההשקעה הזאת בזמן? מה היה קורה אילו הייתי משקיע כאן לפני שנים רבות?
אז לא צריך להיות גאון הדור כדי לזהות את המהפכה הגדולה של האנרגיה המתחדשת, מדינת ישראל עדיין לא עברה את המהפכה הגדולה, מדובר בתהליך, בכל ענף יש מהפכות, המהפכה הטכנולוגית של הטלפונים החכמים, האייפון הצליח לעשות מהפכה גדולה שהפכה את חברת אפל לחברה הגדולה ביותר בעולם!
משקיעים שיודעים לזהות מהפכות עשויים לקצור פירות, פוטנציאל הרווח עשוי להיות גדול יותר לטווח הארוך אם יודעים להסתכל על התמונה הכללית.

פיזור השקעות וכדאיות השקעה

אנחנו הישראלים אוהבים להשקיע, עולם ההשקעות עבר בישראל מהפכה גדולה בשבעה עשורים. אם בעבר הייתה לנו אפשרות להשקיע את הכספים בפיקדון בנקאי כדי לקבל תשואה, היום הריבית הפכה את ההשקעה לפחות כדאית. אם בעבר הייתה לנו אפשרות להשקיע את הכספים בנכס נדל"ן, בשנים האחרונות מחירי הנדל"ן נסקו בצורה חדה והפכו את ההשקעה לפחות כדאית, השקעה גדולה ותשואה נמוכה. אם בעבר הייתה לנו אפשרות לנהל כספים אך ורק בשוק ההון, תנודתיות בעת משבר גורמת לנו לחרדות ולחוסר שינה.
הפתרון: פיזור, השקעות לא צריכות לבוא אחת על חשבון השנייה, תיק השקעות צריך להיות מגוון.

כיצד אפשר לפזר השקעות? בואו למכור חשמל למדינת ישראל

כיום, כספים רבים מושקעים בקרנות אלטרנטיביות בתחום האנרגיה הירוקה, משקיעים רבים מבינים את משמעות הפיזור, את משמעות המגוון ואת המהפכה שנמצאת כאן מעבר לפינה. עולם ההשקעות האלטרנטיביות כובש את העולם מקצה לקצה, אם לפני עשור וקצת תחום זה ניהל סכומים של כ-2.5 טריליון דולר, כיום, עולם ההשקעות האלטרנטיביות מנהל כ-21 טריליון דולר, אתם לא לבד, כספים רבים עוברים מעולם ההשקעות המסורתי לעולם ההשקעות האלטרנטיבי. בנוסף לכך, באופן עקיף אתם מושקעים בקרנות אלטרנטיביות דרך קרנות הפנסיה שלכם, דרך ביטוחי המנהלים, דרך קרנות ההשתלמות ופוליסות החיסכון שלכם, האחזקה האלטרנטיבית בתחום חיסכון ארוך הטווח בין 20%-40%.

חושבים ירוק, חושבים סטארט אפ ניישן

מדינת ישראל לא נשארת מאחור בתחום האנרגיה המתחדשת, כחלק ממאמץ עולמי לסביבה ירוקה, כחלק ממאמץ עולמי בנושא ההתחממות הגלובלית קיימים בישראל מספר פרויקטים אשר עשויים לצמוח במהירות בשנים הקרובות. כיום, קרנות השקעה אלטרנטיביות משקיעות בחוות כוח סולריות באזור הנגב לדוגמא, חוות סולריות אלה  מייצרות חשמל שנמכר למדינה בחוזה מעוגן ובתשואה ידועה מראש. האם אתם יכולים להיות חלק מזה? בהחלט, אתם רק צריכים לבחור היכן להשקיע או לפזר את ההשקעות שלכם.

לכתבות נוספות של רוני מור

*אין במאמר זה, בחלקו או במלואו, כל הבטחה להשגת תשואות מהשקעות ואין האמור מהווה יעוץ מקצועי להשקיע בתחום כזה או אחר.


להשוואה, בדיקה וניתוח בין בתי ההשקעות

השאירו פרטים ומומחה מטעמינו יחזור אליכם בהקדם

  * אין במאמר זה, בחלקו או במלואו, כל הבטחה להשגת תשואות מהשקעות ואין האמור בו מהווה ייעוץ מקצועי לבצע השקעות בתחום כזה או אחר.

  סגירת שוק ארה״ב : המדדים נסגרו במגמה מעורבת
  • אביב פרוינד
  • 2 דק’ קריאה
  • לפני 54 דקות

  סגירת שוק ארה״ב : המדדים נסגרו במגמה מעורבת סגירת שוק ארה״ב : המדדים נסגרו במגמה מעורבת

  המדדים בוול סטריט סיימו את היום במגמה מעורבת לאחר חולשה במניות הטכנולוגיה ומנגד מגמה חיובית במניות הצריכה לאחר דוחות חיוביים

  • לפני 54 דקות
  • 2 דק’ קריאה

  המדדים בוול סטריט סיימו את היום במגמה מעורבת לאחר חולשה במניות הטכנולוגיה ומנגד מגמה חיובית במניות הצריכה לאחר דוחות חיוביים

  סגירת שוק ישראל: המסחר בת״א ננעל במגמה מעורבת
  • אביב פרוינד
  • 2 דק’ קריאה
  • לפני 7 שעות

  סגירת שוק ישראל: המסחר בת״א ננעל במגמה מעורבת סגירת שוק ישראל: המסחר בת״א ננעל במגמה מעורבת

  המדדים בתל אביב סיימו את היום במגמה מעורבת כאשר, מדד ת"א 35 סיים את היום בעליה של 0.10% ו- מדד

  • לפני 7 שעות
  • 2 דק’ קריאה

  המדדים בתל אביב סיימו את היום במגמה מעורבת כאשר, מדד ת"א 35 סיים את היום בעליה של 0.10% ו- מדד

  האם המניות של מייקרוסופט, אלפאבית ואפל נחשבות מניות ערך?
  • רוני מור
  • 7 דק’ קריאה
  • לפני 12 שעות

  האם המניות של מייקרוסופט, אלפאבית ואפל נחשבות מניות ערך? האם המניות של מייקרוסופט, אלפאבית ואפל נחשבות מניות ערך?

  מניות צמיחה הן מניות של חברות הנמצאות בתקופה בה הן צומחות בקצב מהיר, לעיתים קרובות מדובר בחברות צעירות יחסית אשר

  • לפני 12 שעות
  • 7 דק’ קריאה

  מניות צמיחה הן מניות של חברות הנמצאות בתקופה בה הן צומחות בקצב מהיר, לעיתים קרובות מדובר בחברות צעירות יחסית אשר

  כזה בטוח שעוד לא ראיתם: החשמלית הפצפונת של עליבאבא
  • אור שושן
  • 7 דק’ קריאה
  • לפני 12 שעות

  כזה בטוח שעוד לא ראיתם: החשמלית הפצפונת של עליבאבא כזה בטוח שעוד לא ראיתם: החשמלית הפצפונת של עליבאבא

  בשנת 2020 השיקה סיטרואן רכב חשמלי קטן שנקרא אמי (Ami) והיה בעל עיצוב לא שגרתי. האמי היא כמעט סימטרית לגמרי

  • לפני 12 שעות
  • 7 דק’ קריאה

  בשנת 2020 השיקה סיטרואן רכב חשמלי קטן שנקרא אמי (Ami) והיה בעל עיצוב לא שגרתי. האמי היא כמעט סימטרית לגמרי