אמזון רוצה את האריה השואג של תעשיית הבידור

MGM

האם אמאזון בדרך לרכוש את אולפני MGM?

אמזון מתקרבת בצעדי ענק לרכישת אולפני MGM תמורת סכום של כ-9 מיליארד דולר. אם וכאשר העסקה תצא לדרך, זאת תהיה העסקה הגדולה ביותר של אמזון מאז שרכשה את רשת הסופרמרקטים Whole Food בשנת 2017 תמורת 13.7 מיליארד דולר. עבור אמזון, מדובר ברכישה אסטרטגית ומהותית, החברה מעוניינת להרחיב את שירותי התוכן והמידע של Amazon Prime Video  וזאת כחלק מהתחרות עם נטפליקס ודיסני. עבור אמזון, MGM היא אוצר בתחום הסטרימינג בגלל שפע התוכן והאיכות. חשוב לציין, שווי MGM קפץ מאז ההודעה של אמזון, ממחיר למניה 105 דולר לכ-150 דולר.  MGM מחזיקה במספר זיכיונות קולנוע וטלוויזיה מהשורה הראשונה כמו למשל רוקי, ג'יימס בונד, הפנתר הורוד, והיא מחזיקה במספר תוכניות טלוויזיה פופולריות כמו הישרדות ועקרות בית, בנוסף מחזיקה MGM  ב-Epix שירות פרמיום בתשלום לטלוויזיה המוערך בכ-1.3 מיליארד דולר. אמזון ממשיכה להשקיע בתחום הסטרימינג שלה מיליארדי דולרים, רק לאחרונה אישרה הפקת סדרת טלוויזיה המבוססת על "שר הטבעות" שתקציב העונה הראשונה מוערך בכ-465 מיליון דולר. בנוסף, אמזון נכנסת לשידורי הספורט, כאשר לאחרונה השלימה עסקה ארוכת טווח לשידור ליגת ה-NFL בסכום של כ-1.2 מיליארד דולר. חשוב לומר, כי העסקה חייבת לעבור את רשות ההגבלים, וכי כבר עכשיו היא מעלה חששות רבים בגלל גודלה ועוצמתה של אמזון, בקונגרס התגובות לא איחרו להגיע כאשר רבים הציגו את אמזון כמונופול דורסני, ואמרו כי המיזוג הוא דוגמא נוספת לשליטה של חברות הטכנולוגיה בכל תחומי החיים שלנו.
אמזון היא חברת ענק, וכיום היא נסחרת בשווי שוק של 1.65 טריליון דולר, היא הוקמה בשנת 1994, על ידי ג'ף בזוס. מה שהוביל את בזוס להפוך את אמזון לענקית קמעונאות הוא דוח שקרא אודות הצמיחה השנתית בסחר האינטרנט שהוערך בכ-2,300%. בזוס יצר רשימה של 20 מוצרים שניתן לשווק ברשת, הוא צמצם את הרשימה למה שלדעתו יהיו חמשת המוצרים המבטחים ביותר, דיסקים, חומרת מחשב, תוכנת מחשב, קלטות וידאו וספרים. לבסוף, החליט כי אמזון תמכור ספרים באמצעות האינטרנט לכל אוכלוסיית ארה"ב. בתוך חודשיים, מכירות אמזון נסקו לכ-20,000 דולר בשבוע. בשנת 1997, אמזון הודיע כי הולכת להנפקה לבורסה במחיר מניה של כ-18 דולר ליחידה, כיום אמזון נסחרת במחיר של כ-3,259 דולר ליחידה. מחנות ספרים אינטרנטית, אמזון הפכה לאחת מהחברות הגדולות והמשפיעות בעולם בתוך שני עשורים בלבד, ומחברת קמעונאות אמזון בדרך להפוך לתאגיד מדיה עוצמתי.

לבדיקה , השוואה וניתוח בין בתי ההשקעות השאירו פרטים ומומחה מטעמינו יחזור אליכם בהקדם

*אין במאמר זה, בחלקו או במלואו, כל הבטחה להשגת תשואות מהשקעות ואין האמור מהווה יעוץ מקצועי להשקיע בתחום כזה או אחר

סופרבול

הסופרבול ה-55 : אגדות חיות לנצח

כתבו: דניאל לאור וגיא סולומון שודדי ים, מנהיגי שבטים ואגדה עם החולצה מס' 12 הסופרבול ה-55 יהיה בסימן הקורונה, אך יהיו בו דברים וקשרים מעניינים…

להשוואה, בדיקה וניתוח בין בתי ההשקעות השאירו פרטים ומומחה מטעמינו יחזור אליכם בהקדם

דילוג לתוכן