תיק השקעות מנוהל: אל תתנו לכסף שלכם להמתין בתחנה

אל תתנו לכסף להמתין בתחנה

ניהול השקעות ועולם הרכבות

עולם ההשקעות לאנשים בעלי דמיון דומה מאד לעולם הרכבות, כל תחנה מאפשרת לנו לרדת או לעלות מהרכבת שמובילה למקום כלשהו, בדיוק כמו בעולם ההשקעות, כאשר אנחנו בוחרים למכור או לקנות ני"ע.
הרבה לפני שאנחנו עולים על הרכבת שתוביל אותנו למקום כלשהו, אנחנו בודקים את המסלול, רוכשים כרטיס ומחשבים את זמן הנסיעה, ואז ממתינים ברציף בסבלנות רבה. כך גם בעולם ההשקעות, אנחנו צריכים לבדוק את המכשירים והכלים הפיננסים שיובילו אותנו ממקום אחד למקום אחר, אנחנו צריכים לגלות סבלנות רבה. רכבות באות ורכבות הולכות, כמו הזדמנויות, כמו מחזורים כלכליים, רק צריך לדעת לחפש במקום הנכון. אתם בוחרים על איזה רכבת לעלות, בדיוק כמו שאתם בוחרים מי ינהל עבורכם את תיק ההשקעות.

תיק השקעות מנוהל

1 ) מה טווח ההשקעה המומלץ? מומלץ להשקיע לטווח ארוך, למרות שאתם בוחרים בסופו של דבר את טווח ההשקעה שלכם. טווח השקעה קצר נחשב עד כשנתיים, טווח בינוני נחשב עד 5 שנים, וטווח ארוך מחמש שנים והלאה, לטווח ההשקעה יש משמעות רבה.

2 ) מה ההון הדרוש לפתיחת תיק השקעות ? ניתן לנהל תיק השקעות בצורה אופטימלית החל מ-300,000 ₪. חשוב לציין, סכום ההשקעה יכול להשתנות מגוף השקעות אחד לגוף השקעות אחר בהתאם למתודולוגיית ההשקעה.

3 ) היכן מתנהל תיק ההשקעות בפועל? תיק ההשקעות מתנהל בחשבון הבנק שלכם, לאחר מתן הרשאה למנהל השקעות. מי הוא מנהל השקעות? אחד הגופים הפיננסים המובילים בישראל, בדרך כלל בתי השקעות.

4 ) למה וכיצד מתבצעת ההשוואה והבדיקה בין הגופים הפיננסים? מטרת הבדיקה והשוואה היא להתאים עבורכם את מנהל ההשקעות הטוב ביותר, קיימים מספר רב של גופים פיננסים עם גישות השקעה שונות, מתכנן פיננסי מכיר את כלל הגופים ועל פי ניסיונו יכול הוא להתאים עבורכם את בית ההשקעות הטוב ביותר.

5 ) מהי מטרת ההשקעה שלכם? כולם בדרך כלל רוצים להרוויח, אבל השאלה כאן היא האם הכסף מיועד לבית בעתיד, האם זה חיסכון לילדים או בכלל מדובר בעודפי כסף, שהמשקיע רוצה לתת להם לעבוד בצורה טובה יותר.

6 ) כיצד קובעים את רמת הסיכון בתיק ההשקעות? לאחר הפגישה עם מנהל השקעות מבצעים אפיון צרכי לקוח, בודקים מספר רב של פרמטרים ולאחר מכן מציעים את החלוקה בין מניות ואגרות חוב.

7 ) הכספים נזילים?  בהחלט כן, תיק השקעות מאפשר למשקיעים למכור את ני"ע ולהמיר אותן למזומן.
ני"ע יכולים להיות מניות, אגרות חוב, קרנות נאמנות, קרנות סל ועוד. חשוב לציין, את ני"ע ניתן למכור רק במהלך המסחר בבורסה לני"ע.

לסיכום

עולם ההשקעות נוסע ממקום למקום, רכבות מתחלפות בתחנה כמו ני"ע במדדים השונים. הזדמנויות קיימות בכל מקום, אתם רק צריכים לפקוח עיניים, לזהות אותן ולהשקיע. כיום, אתם לא צריכים להיות אנשי השקעות דגולים, יש אנשי מקצוע כמו מנהלי השקעות, יש יועצי השקעות ויש מתכננים פיננסים.
בשונה מיועצי השקעות וממנהלי השקעות, המתכנן הפיננסי הוא אדם נטרלי אשר עובד עם כלל הגופים בארץ ולא בעל אינטרס כזה או אחר. הזמן רץ, אל תתנו לכסף שלכם להמתין בתחנה, תעלו אותו על הרכבת הנכונה.

בדיקה ,השוואה וניתוח בין בתי ההשקעות השאירו פרטים ומומחה מטעמינו יחזור אליכם בהקדם

*אין במאמר זה, בחלקו או במלואו, כל הבטחה להשגת תשואות מהשקעות ואין האמור מהווה יעוץ מקצועי להשקיע בתחום כזה או אחר

להשוואה, בדיקה וניתוח בין בתי ההשקעות השאירו פרטים ומומחה מטעמינו יחזור אליכם בהקדם

דילוג לתוכן