ההשקעה האלטרנטיבית של אילון מאסק SpaceX

spaceX

כתבה: דניאל לאור

השקעה של טריליון דולר – האם אנחנו קרובים להתיישבות על מאדים?

המיזם השאפתני של אילון מאסק SpaceX נחשב לאחד הפרויקטים השאפתניים של השנים האחרונות בתחום של השקעות אלטרנטיביות. כיצד ההשקעה שלו עתידה לשנות את העולם? להלן הפרטים.

ההשקעה האלטרנטיבית של מנכ"ל חברת טסלה איילון מאסק התחיל בעבור רבים כפנטזיה פרועה, והפך עם הזמן לאחד המיזמים המרתקים של העשורים האחרונים. למעשה, התיישבות על מאדים מהווה מאז ומעולם את אחד החלומות הגדולים של האנושות, ואם עד לפני מספר שנים רבים חשבו כי מדובר בפנטזיה פרועה, מאסק מוכיח כי השמיים (תרתי משמע) הם הגבול מבחינת היכולת להוביל פעילות מסחרית אשר במסגרתה ייצאו טיסות סדירות למאדים ולחלל בפרט. מדובר בהשקעה אלטרנטיבית יוצאת דופן אך לא מפתיעה בכל הקשור לפועלו של מאסק, איש עסקים מבריק שהצליח להוביל את החלום בדמות רכב חשמלי למציאות, ובהתאם לכך לפתח גם רכבי חלל. מאז הכריז על המיזם, הצליחה החברה שלו להגיע לשווי של 44 מיליארד דולר, כאשר בין המשקיעים ניתן למצוא גם שמות מפורסמים של כוכבי הוליווד וכן משקיעים מוסדיים שמחליטים להמר על כל הקופה מתוך מחשבה כי אם אכן המיזם יצא לפועל – מדובר יהיה בצעד גדול לאנושות, בצעד ענק של SpaceX. לאחרונה החלה החברה בתהליך גיוס כספים עם יעד שאפנתי – השלמת גיוס של מיליארד דולר שבמסגרתו מתכננת החברה להשלים פס רחב וליווני, ובהתאם לכך להשלים גיוס של טריליון דולר.

תחבורה בין פלטנית

ענף התחבורה משנה את פניו, בייחוד בכל הקשור לתחבורת העתיד. ע"פ החזון של מאסק, תחבורת העתיד תהיה אקולוגית אך גם חדשנית מבחינת ההיצע שלה לאנושות, כאשר בעתיד מתכננת החברה לספק טיסות סדירות לחלל במחיר נגיש, וזאת למרות שכבר היום שריינו את מקומם מיליארדים שרכשו כרטיס טיסה עתידי במיליון דולר. נסיעת המבחן עתידה להתבצע בשנת 2023, לכל היותר.  נוסף למיזם הזה, מתמחה החברה גם בתחום של לוווינים שמהווים מנוע צמיחה אדיר בעבור החברה. כיום פרוסים מעל ל 650 לווינים המאובזרים במיטב הטכנולוגיה העדכנית, לצרכי מחקר. תעשייה זו מהווה בפני עצמה מנוע צמיחה כלכלי אדיר, בייחוד לאור חתימה על הסכמים אסטרטגים שמגיעים לשווי של מיליארדי דולרים בין חברת SpaceX לבין מדינות רבות בעולם. ישראל אומנם לא נמצאת בתמונה של החברה, לא מעט בזכות הפיתוח של התעשייה הביטחונית כאן, אולם ניתן לצפות כי ככל שהחברה תצבור מוניטין בתחום כמו גם תקדם את הנושא של תחבורה בין פלטנית, המצב ישתנה. החברה פיתחה את הפלקון 9 שנחשב לאחד הפיתוחים המסקרנים ביותר, לא מעט בזכות העובדה כי הוא מונע ע"י דלק נוזלי. נוסף לכך, החברה שיגרה את הטיל פלקון 1 שהצליח להשלים הקפה מלאה מסביב לעולם, ובכך מיצב את SpaceX כחברה שעיני העולם נשואות אליה, כולל קהל המשקיעים שמתעניין מאוד בתחום של השקעות אלטרנטיביות.

תחום ההשקעות האלטרנטיביות הולך ותופס תאוצה, ועדות לכך ניתן למצוא בגיוון תיקי ההשקעות של משקיעים מוסדיים כמו גם פרטיים שתומכים במיזם של איילון מאסק. בקרוב עתידה החברה לשגר כ 60 לוויני אינטרנט, וע"פ הצהרה שלו לתקשורת מדובר רק בסנונית לקראת עידן חדש ומרתק שאותה הוא מעוניין להוביל. ימים יגידו אם אכן יצליח, אולם ניתן בהחלט לצפות מהאיש שהצליח למצב את המכונית החשמלית כדבר הבא להוביל את העולם לעבר עידן מרתק ובעל פוטנציאל עצום – כי השמיים בשבילו הם באמת רק הגבול.

לבדיקה , השוואה וניתוח בין בתי ההשקעות השאירו פרטים ומומחה מטעמינו יחזור אליכם בהקדם

*אין במאמר זה, בחלקו או במלואו, כל הבטחה להשגת תשואות מהשקעות ואין האמור מהווה יעוץ מקצועי להשקיע בתחום כזה או אחר

להשוואה, בדיקה וניתוח בין בתי ההשקעות השאירו פרטים ומומחה מטעמינו יחזור אליכם בהקדם

דילוג לתוכן