המדד שכיכב ב – 2021: S&P 500, כך תשלבו אותו בתיק ההשקעות שלכם

תיק השקעות

שנה אזרחית חדשה מתחילה, ואלא אם אתם סוחרי יום המעדכנים את תמהיל ההשקעות לעיתים תכופות, אתם בוודאי שואלים את עצמכם מה יהיו השינויים הנדרשים בתיק ההשקעות שלכם על מנת למקסם את פוטנציאל התשואה. שנת 2021, על אף שהסתמנה בתחילה כשנה תנודתית עם מדד פחד גבוה, היתה שנה טובה למשקיעים ובאופן כללי סיפקה תשואות גבוהות במגוון נרחב של מכשירי השקעה. מי שכיכב בגובה התשואות לאורך שנת 2021 היה מדד ה – S&P 500, מהמדדים הבולטים בארה"ב המנוהל על ידי חטיבת ההשקעות של מק'גרו היל, מאז שנת 1957.

במהלך שנת 2021 עלה ערך מדד ה – 500  S&P בכמעט 30%. גרף העלייה שלו מהרצופים והמרשימים שתוכלו למצוא בשוק ההון. ההרכב היציב, המפוזר והבטוח שלו, הכולל רק 500 מהחברות הגדולות ביותר בשוק האמריקאי גם מבחינת הכנסה וגם מבחינת נזילות – מבטיח פיזור מצוין של סיכונים, ועם תשואה של 28.7% – המשקיעים במדד זה, המכונה בחיבה סנופי בפי משקיעים, ככל הנראה היכו את שיעורי התשואה למשקיעים בנדל"ן, למשל.

השקעה פסיבית במדדים – איך עושים את זה?

עולם המשקיעים בשוק ההון נחלק לשתי קטגוריות ראשיות: המשקיעים אקטיבית במוצרי השקעה כמו מניות וניירות ערך, והמשקיעים הפסיביים, אלה שבוחרים מדד ומשקיעים במוצר מחקה המדד שנבחר, מבלי לבדוק את התנודתיות במוצר ההשקעה שלהם או לעדכן את הרכב תיק ההשקעות תוך השקעה של משאבים כמו זמן ועלויות לכל פעולה. שנת 2021 היתה שנה מוצלחת מאוד עבור המשקיעים הפסיביים וייתכן שזה רעיון מצוין, לכלול מוצר מחקה מדד בין רשימת המוצרים היציבים ונטולי הסיכון להשקעה בתמהיל ההשקעות שלכם.

אבל, איך משקיעים במדד? אחרי הכל, ה – S&P 500 מכיל לא פחות מאשר 500 מניות שונות ובשיעורים משתנים. תיאורטית, ברור שניתן לרכוש כל מניה המוכלת ב – S&P 500 ולייצר תיק השקעות מחקה מדד באופן עצמאי. רק שעמלות הפעולה לבדן הופכות את כל העניין פחות משתלם, שלא לדבר על הזמן שיידרש ממשקיע, בביצוע הפעולות ובמעקב אחר כל אחד מבין 500 המניות בתיק ההשקעות שלו.

אפשרות נוספת היא השקעה במוצרים מחקי מדד, כמו למשל קרנות עוקבות או האפשרות הזולה יותר מבחינת דמי ניהול, היא תעודות סל. תעודות סל כמו למשל קסם S&P 500, תכלית סל S&P 500 מנוטרלת מט"ח, או תעודות סל מבורסות אחרות בעולם, בפרט השוק האמריקאי במקרה של מוצר שעוקב אחר מדד אמריקאי, כמו למשל קרן הסל של בית ההשקעות ספיידר (SPDR Portfolio S&P 500 ETF) או קרן הסל של וואנגארד – Vanguard S&P 500 ETF.

האם תעודות סל מחקות מדד יספקו את אותה התשואה כמו זו של המדד?

יתרון גדול בהשקעה בתעודת סל מחקת מדד הוא העלות הנמוכה של דמי הניהול שלהן, ביחס למוצרי השקעה אחרים בשוק ההון. אבל לצד זאת, התשואות של תעודות הסל אינן מדויקות ביחס לתנודות המדד. למשל, אם מדד ה – S&P 500 השיג תשואה שנתית של 28.62%, תעודת הסל קסם S&P 500 השיגה במהלך 12 החודשים האחרונים "רק" 22.8% תשואה, ותעודת הסל של ספיידר השיגה 29% תשואה. מהיכן נובעים ההבדלים? מהתנודות הקלות בין פרופורציית המניות במדד עצמו לבין זו של תעודת הסל ומשינויים מינוריים נוספים. לצד זאת יש לזכור כי משקיעים בתעודות סל ישלמו דמי ניהול ועמלות על פעולות כמו רכישה ומכירה של נייר הערך, מה שיפחית את התשואה בסכומים נוספים.

לבדיקה , השוואה וניתוח בין בתי ההשקעות השאירו פרטים ומומחה מטעמינו יחזור אליכם בהקדם

*אין במאמר זה, בחלקו או במלואו, כל הבטחה להשגת תשואות מהשקעות ואין האמור בו מהווה ייעוץ מקצועי לבצע השקעות בתחום כזה או אחר.

הבנקים בישראל

הבנקים בישראל ממציאים את עצמם מחדש?

כשאנחנו מתבוננים ממש מקרוב על משבר הקורונה, באופן כללי ובראי שוק ההון במיוחד, אנחנו מגלים שמעבר לנגיף המסתורי שהשתלט על חיינו, מעבר לסגרים והבידודים שהפכו…

להשוואה, בדיקה וניתוח בין בתי ההשקעות השאירו פרטים ומומחה מטעמינו יחזור אליכם בהקדם

דילוג לתוכן