נדל"ן מודל 2021 – השקעה רגילה או השקעה אלטרנטיבית?

השקעות נדלן

השקעות נדל"ן – רקע

ענף הנדל"ן נתפס (ובצדק) כאפיק השקעה אטרקטיבי. ראשית, מדובר בהשקעה בנכס מוחשי; משהו שנשאר לנו בידיים ויכול לשרת אותנו שנים ארוכות ואחר כך לעבור אל דור ההמשך ולסייע לו בהשגת איתנות כלכלית. בנוסף, מדובר בשוק עם תנודות מזעריות, אשר הנכסים בו שומרים על ערך גבוה ואפילו מטפסים מעלה ככל שחולף הזמן. כמו כן, השקעה בנדל"ן היא דרך ריאלית לייצר הכנסה פאסיבית (נוספת או עיקרית) לאורך תקופות ממושכות. וכעת נעבור אל דיון המרכזי שלנו: באיזה מודל כדאי להשקיע בנדל"ן ב- 2021: השקעה רגילה או השקעה אלטרנטיבית?

השקעות נדל"ן רגילות

השקעות נדל"ן רגילות הן כאלו המבוצעות בשני אופנים:

 • השקעה ישירה: בין אם מדובר בדירה, משרד, מחסן לוגיסטי וכו', אתם נדרשים למעורבות של 100% בכל התהליך: החל מאיתור הנכס, ביצוע בדיקת הנאותות ועד דאגה לתחזוקה ושיפוצים – בכל אימת שיש בכך צורך. כמו כן, השקעות ישירות תדרושנה מכם לבצע "שיעורי בית" מקיפים כדי להיות בטוחים שאתם עושים את ההשקעה הנכונה. מעבר לזה, השקעות ישירות אינן מתאימות לכל אחד; הן מצריכות להגיע עם הון פנוי משמעותי (מאוד). לצד זה, היתרון הבולט של השקעה ישירה היא בעלות מלאה ובלעדית על הנכס אשר מחיריו נקבעים על פי המקובל בשוק הנדל"ן.
 • השקעה בורסאית: אופציה זו, אשר גם היא נחשבת "מסורתית", היא השקעה סחירה בניירות ערך של חברות נדל"ן הנסחרות בבורסה. אך גם פה, שוב, צריך לעשות מחקר מקיף ולעקוב ביסודיות אחר ביצועיהן של אותן החברות. לזכותן של השקעות אלו, יאמר, שמכיוון שמדובר באפיק בורסאי, ניתן לממש אותו באופן מהיר. מנגד, יש לקחת בחשבון כי מדובר בשוק תנודתי אשר מטבעו נחשב למסוכן יותר (מחירי הנכסים מחושבים על בסיס המסחר בבורסה).

השקעות נדל"ן אלטרנטיביות

השקעות נדל"ן אלטרנטיביות הן כבר סיפור שונה לחלוטין. מדובר בעיקר על השקעות דרך  קרנות השקעה ייעודיות (פרייבט אקוויטיס), המציעות לקבוצה של עד 35 משקיעים (המכונים "ניצעים") לבצע השקעות בנכסים שונים, בין אם בארץ ובין אם בחו"ל. כאשר משווים בין השקעות נדל"ן רגילות (ישירות או בורסאיות) להשקעות נדל"ן אלטרנטיביות, מגלים כי לאחרונות יש שורת יתרונות אקסקלוסיביים:

 • האחריות הבלעדית על ניהול ההשקעות היא של מנהלי הקרנות האלטרנטיביות עצמם:
 • הם דואגים לאתר את הנכס.
 • הם דואגים לביצוע הערכות שווי.
 • הם דואגים לליווי משפטי.
 • הם דואגים לניהול הנכס.
 • הם דואגים לבצע בדיקת נאותות.
 • הם דואגים להעמיד ביטחונות על הכסף של המשקיע (כגון רישום שיעבוד וקבלת ערבויות מיזמים).
 • הם דואגים שהכסף ינוהל בחשבון נאמנות מסודר.
 • הזדמנות לחבור למשקיעים אחרים בסכומי כסף נמוכים יחסית.
 • אפשרות לפזר את ההון על פני מספר אפיקים– מה שמפחית את רמת הסיכון בהשקעה.
 • אין צורך להיות מומחה נדל"ן – הקרן מורכבת מאנשי מקצוע מנוסים אשר חיים ונושמים את עולם הנדל"ן (הן ברמה המקומית והן ברמה הגלובלית).
 • אין קורלציה עם שוק ההון! משקיעים יכולים לישון טוב בלילה מבלי להתהפך במיטה ולחשוב האם מניית הנדל"ן שלהם עלתה או ירדה.

לצד הנאמר, השקעות נדל"ן אלטרנטיביות אינן מתאימות לכל אחד. בראש ובראשונה, הן מתאימות למשקיעים אשר אינם מחפשים בעלות על נכס – אלא בעיקר תמורה להשקעה שלהם. בנוסף, הן מתאימות למשקיעים עם "אורח רוח פיננסי" אשר מוכנים לוותר על נזילות כספית למשך 3-4 שנים לפחות. בשורה התחתונה, ההחלטה האם להשקיע בדרך מסורתית או אלטרנטיבית בנדל"ן, צריכה להתבסס על היעדים והצרכים האינדיבידואליים של כל משקיע ומשקיעה.
כדי לסייע לכם לגלות האם השקעות נדל"ן אלטרנטיביות מתאימות לכם – אתם יותר ממוזמנים להשאיר פרטים ומתכנן/ת פיננסים מטעמנו ידאגו לחזור אליכם בהקדם.

לבדיקה , השוואה וניתוח בין בתי ההשקעות השאירו פרטים ומומחה מטעמינו יחזור אליכם בהקדם

*אין במאמר זה, בחלקו או במלואו, כל הבטחה להשגת תשואות מהשקעות ואין האמור מהווה יעוץ מקצועי להשקיע בתחום כזה או אחר

השקעות

האם מתפתח משבר עולמי חדש?

כתב: דור אסף הדרישות לשבבים מתקדמים מרקיעות שחקים, ההשקעה לייצורם ולפיתוחם עולה בהתמדה. מגפת הקורונה יצרה הפרעות רבות בעולם ואחת מהן היא הפרעה בשרשרת ההספקה…

להשוואה, בדיקה וניתוח בין בתי ההשקעות השאירו פרטים ומומחה מטעמינו יחזור אליכם בהקדם

דילוג לתוכן