מה זה תיק השקעות מנוהל ולאיזה משקיעים זה מתאים?

מה זה תיק השקעות מנוהל

משקיעים רבים ממשיכים לחפש פתרונות לכספים הנזילים, הם מחפשים פתרון לפיקדון הבנקאי שמנוהל עם ריבית אפסית, הם מחפשים פתרון לדירה להשקעה היות ומחירי הנדל"ן עלו ומחירי התשואות ירדו. אחד הפתרונות המוכרים הוא תיק השקעות מנוהל, תיק השקעות מגוון אשר מאפשר לכם המשקיעים לפזר את השקעתכם בתחומים רבים, כמו טכנולוגיה או תעשייה, בריאות או פיננסים. כמו כן, תיק השקעות מנוהל מאפשר לכם להשקיע במגוון מדינות, ליצור חשיפה למטבעות ועוד. אז מה צריך לדעת וכיצד נכון לנהל תיק השקעות?

תיק השקעות – מועדון ה-300 אלף ₪ ועד מועדון ה-500 אלף

מדובר בסכום המינימלי להשקעה. לרב, בסכום זה התיק מנוהל באמצעות קרנות נאמנות וקרנות סל על ידי אחד מבתי ההשקעות המובילים. מה היתרון המשמעותי? באמצעות קרנות נאמנות וקרנות סל ניתן להגיע לפיזור השקעות גדול יותר בהשקעה קטנה באופן יחסי. קיימות מגוון רחב של קרנות נאמנות וקרנות סל, באמצעות מספר קרנות מנייתיות ומספר קרנות אג"ח בונים תיק השקעות כולל. בדרך כלל, בתי השקעות מחזיקים את קרנות הנאמנות שלהם בתיק המנוהל, במידה ומנהל ההשקעות מעוניין בחשיפה למוצר שלא קיים בבית ההשקעות, אז ירכשו קרן של בית השקעות אחר. לרב, דבר זה יבוא לידי ביטוי בקרנות מחקות ובקרנות סל. לסיכום, אין לראות בתיק קרנות חיסרון, מדובר בהשקעה לכל דבר, ניתן לבנות תיק השקעות עם 100% חשיפה למניות, וניתן לבנות תיק השקעות עם 0% חשיפה למניות באמצעות קרנות.

תיק השקעות – מועדון המיליון

בדומה לתיק קרנות קטן, גם בתיקים גדולים מנהלי השקעות בוחרים להחזיק במקרים מסוימים קרנות נאמנות וקרנות סל. מה הסיבה?
1) פיזור, למנהל השקעות אשר רוצה להיחשף לסקטור ולמניות הטכנולוגיה בארה"ב יש אפשרות לרכוש תעודת סל, ETF או קרן מחקה. בהשקעה קטנה יחסית נוצר פיזור גדול ומשמעותי למשקיע.
2 ) במקרים מסוימים, לבית השקעות יש רצון להשקיע במדינה מסוימת, בסקטור מסוים אך הידע על חברות ספציפיות לא קיים או לא מספיק. ולכן, יעדיפו לרכוש מדד מחקה.
3 ) קרנות נאמנות וקרנות סל מאפשרות ליצור גידור מטבע, בשנים האחרונות, החלשות הדולר מול השקל הייתה משמעותית ופגעה בתשואה, כאשר רוכשים מניות באופן ישיר בחו"ל חשופים למטבע של אותה מדינה.
לסיכום, בתיקים גדולים, מנהלי השקעות מבצעים השקעה ישירה בני"ע כמו מניות ואגרות חוב, ני"ע  נבחרים באמצעות ועדת השקעות, פורום כלכלי ועוד

מה צריך לדעת על תיק השקעות לפני שמקבלים החלטה?

1 )  הכסף מנוהל בחשבון הבנק שלכם, מנהל השקעות שהוא אחד הגופים הפיננסים, מקבל באמצעותכם ייפוי כוח לנהל את הכספים. אתם יכולים בכל רגע לבטל את ייפוי הכוח ולהפסיק את השירות.
2 ) הכספים שלכם נזילים בכל רגע, אתם יכולים למכור את ני"ע או למבקש ממנהל ההשקעות למכור והכספים חוזרים לחשבון הבנק שלכם באותו היום. חשוב לציין, ניתן לבצע את העסקאות אך ורק בימים שקיים מסחר בבורסה.
3 ) ניתן לנהל תיק השקעות באמצעות אחד מהגופים הפיננסים החל מ-300 אלף ₪, תיקי השקעות קטנים באופן יחסי בדרך כלל מאופיינים בניהול קרנות נאמנות וקרנות סל.
4 ) פיזור השקעות, מגוון השקעות מקבעות את ההון שלכם לתחום אחד, תיק השקעות מאפשר לכם להשקיע במגוון תחומים כמו למשל, אנרגיה, טכנולוגיה, בריאות, פיננסים ועוד.
5 ) האם זה מסוכן? אתם קובעים את רמת הסיכון בתיק ההשקעות שלכם, ניתן לנהל תיק השקעות סולידי וניתן לנהל תיק השקעות פחות סולידי. חשוב לציין, ככל שתיק ההשקעות בעל רכיב מניות גדול יותר כך פוטנציאל התשואה גדול יותר. לרב, תיקים מנוהלים באמצעות מניות ואגרות חוב.
6 ) ידע וניסיון, למנהל השקעות יש ידע רב בתחום שוק ההון, בסופו של דבר, עבדתם קשה עבור הכספים ורצוי לתת לאיש מקצוע עם קבלות לנהל עבורכם את הכספים.

לבדיקה , השוואה וניתוח בין בתי ההשקעות השאירו פרטים ומומחה מטעמינו יחזור אליכם בהקדם

*אין במאמר זה, בחלקו או במלואו, כל הבטחה להשגת תשואות מהשקעות ואין האמור מהווה יעוץ מקצועי להשקיע בתחום כזה או אחר

להשוואה, בדיקה וניתוח בין בתי ההשקעות השאירו פרטים ומומחה מטעמינו יחזור אליכם בהקדם

דילוג לתוכן