טסלה – נסיעה מעולם אחר

טסלה

טסלה: העתיד כבר כאן

טסלה היא חברה אמריקאית שמתמקדת בייצור של רכב חשמלי, אבל לא רק. מייסד החברה איילון מאסק מקדם את הנסיעה הראשונה הפרטית לחלל, כחלק מהיותה של החברה שלו חדשנית אך גם מרתקת.

בשנה האחרונה הצליח איילון מאסק, מייסד ומנכ"ל טסלה לכבוש את הפסגה ולהפוך לאדם העשיר ביותר בעולם. מאסק הוא דמות מסקרנת בעולם הפיננסים בשל היותו איש עסקים מבריק שמשלב בין חשיבה מחוץ לקופסא בשילוב של חדשנות פורצת דרך שעד לאחרונה הייתה בגדר חלום. עדות להיותה של טסלה חברה חדשנית שמסקרנת מאוד את קהילת המשקיעים. בינואר האחרון הכריזה החברה כי היא תתחיל לפעול בישראל, אחרי שנים רבות של בירוקרטיה מצד משרד התחבורה. כידוע, חברת טסלה מפתחת רכבים חשמליים המבוסס על טכנולוגיות המוגנות בפטנט. כבר בשלב מוקדם השכילה החברה לבצע מהלכים מסקרנים כמו חתימה על שיתופי פעולה עם יצרניות רכב מובילות כמו גם ייצור עצמאי של רכיבי הרכב בשיעור של 80%. מדובר במהלכים שחוסכים לחברה כסף כמו גם מאפשרים לה להמשיך את תהליכי הפיתוח, ללא צורך במבחני ריסוק בעקבות ייצור של כמויות קטנות של רכבים – ובהתאם לכך לקבלת פטור. מעבר להיותה חברת רכב, טסלה מנסה להוביל את תחום הרכבים החשמליים מתוך מטרה להפחית את רמות זיהום האוויר כמו גם לתרום לסביבת נהיגה בטוחה, ולכן תומכת גם בחברות המתמחות בתחום הטכנולוגיה בענף ההשקעות האלטרנטיביות, כחלק מהיותה מובילה בשוק וחברה שחרטה על דגלה את האקולוגיה כמנוע הצמיחה המשמעותי ביותר.

שווי של 783 מיליארד דולר

ההתעניינות מצד משקיעים לגבי המניות של טסלה מבוססת לא מעט על שווי השוק שלה – 783 מיליארד דולר, יותר מכל חברת רכב אחרת בארה"ב ובעולם. למרות שמבחינת הייצור ההיקפים שלה נמוכים, היא עדיין מצליחה לבלוט בענף הרכב ואף לשנות אותו, לא מעט בזכות פיתוח הרכב אך גם טכנולוגיות שמאפשרות נסיעה בטוחה וחכמה בסביבה עירונית. בין משקיעי החברה ניתן למצוא שמות בולטים כמו מייסדי גוגל כמו גם משקיעים מוסדיים שמתעניינים בטכנולוגיה של החברה, בייחוד לאור פיתוח של זימון אוטומטי המאפשר לבעל הרכב "לקרוא" לרכב ללא נהג בפנים כמו גם זיהוי של מצב הרמזור, החלפה מהירה ואוטומטית של נתיבים ועוד. מאחר וכאמור טסלה מייצרת בעצמה את הרכיבים, היא מצליחה למנף את הפעילות שלה לכדי ביסוס שמה בענף הרכב שנחשב לאחד הענפים היציבים בשוק המניות.

מנועי צמיחה נוספים

טסלה איננה מתבססת רק על ענף הרכב אלא גם בוחנת תחומים נוספים, כמו תחום הדיור. בשנת 2016 הושלמה עסקה עם חברת סולאר סיטי האמריקאית, מתוך מטרה להרחיב את מנועי הצמיחה ולנוע קדימה לצד פיתוח של תוכניות חלל שעד לאחרונה היו נראות כדמיוניות לחלוטין. מנכ"ל החברה מאסק מקדם את הנסיעה הפרטית הראשונה לחלל, כאשר בין רוכשי הכרטיסים (מיליון דולר בעבור כל נוסע) ניתן למצוא את עשירי העולם כמו גם שחקנים כמו ליאונרדו דיקפריו. עם המשך הפעילות שלה בענף הרכב ושיווק מסיבי ניתן בהחלט לצפות לכך כי טסלה עוד תפתיע את ציבור המשקיעים, כחלק מהיותה חברת רכב שמשנה את חוקי המשחק והופכת את הרכב שלה לייחודי, בולט ומבוקש.

בדיקה ,השוואה וניתוח בין בתי ההשקעות השאירו פרטים ומומחה מטעמינו יחזור אליכם בהקדם

*אין במאמר זה, בחלקו או במלואו, כל הבטחה להשגת תשואות מהשקעות ואין האמור מהווה יעוץ מקצועי להשקיע בתחום כזה או אחר

להשוואה, בדיקה וניתוח בין בתי ההשקעות השאירו פרטים ומומחה מטעמינו יחזור אליכם בהקדם

דילוג לתוכן