הסיפור מאחורי תאגיד ההשקעות הקוריאני LG

LG

תאגיד ההשקעות הקוריאני LG – רקע

בשנת 1958, לפני 63 שנים, נוסדה בדרום קוריאה חברה קטנה וחדשה לגמרי, בשם Gold Star. החברה הוקמה על ידי החברה הדרום קוריאנית לייצור כימיקלים Lak Hui Chemical Industrial Corp, חברת האם שינתה את שמה בשנת 1974 ל – Lucky, ועד היום זה השם הרווח בדרום קוריאה למשחת שיניים – מכיוון שמדובר ביצרנית הגדולה והפופולארית ביותר למשחת שיניים במדינה. חברת Gold Star הופכת שם דבר בתוך זמן קצר לאחר היווסדה – היא מוכיחה שהשמיים הם הגבול. בשנת 1959 היא מייצרת את הרדיו הראשון בדרום קוריאה, שש שנים אחר כך היא משיקה את המקרר הראשון המיוצר בדרום קוריאה, ובשנת 1966 היא מפרסמת כי סיימה את תהליכי הייצור של מכשיר הטלוויזיה הראשון בדרום קוריאה.

מהיום הראשון של פעילות החברה ועד היום, ניראה שהיא מצטיינת בחשיבה מחוץ לקופסה. יצירתיות, פריצת גבולות, עיצוב מחדש, מציאת פתרונות יעילים או זולים יותר לפיתוח וייצור של מוצרי אלקטרוניקה שמתאימים למוניטין החברה מאפיינים אותה ממש מתחילת הדרך, ואולי זה הגורם לכך שקצת יותר מעשר שנים לאחר תחילת הפעילות, החברה מגיעה להיקפי ייצוא בסכומים של מעל 100 מיליוני דולרים.

בשנת 1982 מקימה Gold Star (עדיין לא LG) מפעל ראשון מחוץ לגבולות קוריאה הדרומית, כמובן בארה"ב.

הכוכב בר המזל בוחר שם חדש למותג שלו, ואין לזה שום קשר לחיים הטובים

בשנת 1995 נערכת ישיבת הנהלה סוערת ובמהלכה מחליטה חברת הענק לשנות את שם המותג – מהלך אמיץ שמביא את החברה להשקעות אדירות בתהליכי מיתוג ושיווק. השם החדש שנבחר הוא Lucky Goldstar אולם מהר מאוד הופך השם המסורבל לקיצור קליט הרבה יותר – LG. היום, מזוהות שתי האותיות עם החיוך הדרום קוריאני המוכר ואנחנו נוטים לחשוב ש – LG  מסמל את המוטו שבחרה החברה – Life is Good, אבל האמת היא שאין קשר בין שתי האותיות של המותג לבין המוטו שהופיע שנים רבות מאוחר יותר.

25 שנים אחר כך, מותג העל LG מנהל לא פחות מאשר 60 חברות שונות. 16 בלבד עוסקות בפיתוח רכיבי אלקטרוניקה, עוד 16 עוסקות בפיתוח של רכיבי תקשורת – וכל השאר, 28 חברות, עוסקות בפיתוח של כימיקלים, בעיקר למוצרי ניקוי וטיפוח.

סדרת G – שמה את LG על המפה

רבות מהיצרניות האסייתיות של רכיבי חומרה ודיגיטל נתפסות כ"יצרניות בשקל" של רכיבים דומים – חברת LG חיפשה דרך להתבלט והיא הצליחה לעשות את זה, באמצעות סמארטפונים מסדרת G שיצאה לשוק בשנת 2011. LG ידועה כחברה שמאמצת טכנולוגיות מתקדמות בפסי הייצור שלה עבור רכיבים אלקטרוניים, אולם לצד אותן טכנולוגיות, משלחת של עיתונאים שביקרה במפעלי הייצור של LG בשנת 2014, ידעה לספר בחזור שכחלק מתהליכי הפיתוח של הגאדג'טים, סמארטפונים והרכיבים האלקטרוניים של החברה, היא מעמידה את המוצרים שלה תחת תנאי שימוש קשוחים במיוחד: אחד הניסויים המצחיקים שבאמת נערכים במפעל כולל בובה אנושית כמעט אמיתית, לבושה במכנס ג'ינס, כשבכיס המכנס האחורי ממוקם הסמארטפון מבית LG. בדיקות האיכות של המכשיר מפעילות לחץ על הכיס על מנת לגלות – באיזה לחץ יעמוד המכשיר, האם הוא ישרוד ישיבה, נפילה, וכדומה – כשהוא ממוקם בכיס האחורי שלכם.

אין גבול להמצאות

בין מפעלי החברה, דרומית מסיאול עיר הבירה של דרום קוריאה, עובר נחל צונן שנחפר על ידי פועלי החברה, במטרה לצנן את המכונות הענקיות שפועלות על פס הייצור במפעל. ממפעל זה מייצאים היום לכל העולם את סמארטפונים הכי חדישים, מסכי טלוויזיה בטכנולוגיות OLED וטכנולוגיות חדישות אחרות, ועוד מכשירי חשמל, רכיבים אלקטרוניים וגאדג'טים שנמצאים בקדמת הטכנולוגיה. חברת LG היא משתתפת קבועה בתערוכות חדשנות אלקטרונית מסביב לעולם, ולצד האיכות והמוניטין שצברה, היא שומרת על יצירתיות ורעננות בכל קווי הייצור שלה.

לבדיקה , השוואה וניתוח בין בתי ההשקעות השאירו פרטים ומומחה מטעמינו יחזור אליכם בהקדם

*אין במאמר זה, בחלקו או במלואו, כל הבטחה להשגת תשואות מהשקעות ואין האמור מהווה יעוץ מקצועי להשקיע בתחום כזה או אחר

נדל"ן אלטרנטיבי או דירה להשקעה?

נדל"ן אלטרנטיבי או דירה להשקעה?

#המשווה – צרכנות חכמה הישראלים כל כך אוהבים דירות להשקעה, האם זה כלכלי? אין ספק שמשקיעים שיכולים להרשות לעצמם לרכוש נכס נדל"ן, נמצאים בקצה העליון…

להשוואה, בדיקה וניתוח בין בתי ההשקעות השאירו פרטים ומומחה מטעמינו יחזור אליכם בהקדם

דילוג לתוכן